Кабмін блокує виплату боргів виробникам "зеленої" енергетики - керівника "ГарПоку" звільнено

Кабінет міністрів України блокує виплату боргів виробникам "зеленої" енергетики.

При цьому облігації для покриття цих витрат випущені, а гроші від їхнього продажу вже перебувають на рахунку "Ощадбанку", передає Цензор.НЕТ, посилаючись на поінформоване джерело. 

Для розрахунку з «зеленою» енергетикою було ухвалено рішення випустити цінні папери "Укренерго" на 825 мільйонів доларів США з прибутковістю 6,875% під державні гарантії.

На початку поточного тижня відбулося остаточне розміщення облігацій, які купував, зокрема, Європейський банк реконструкції і розвитку. Гроші опинилися на рахунках "Укренерго" у вівторок, потім "Укренерго" продало валюту, гроші у гривнях переказали на Державне підприємство "Гарантований покупець", яке отримало їх у четвер, 11 листопада. Вже 12 листопада "Гарантований покупець" повинен переказати кошти виробникам "зеленої" енергетики - близько 1200 компаніям, але цього не сталося.

Натомість наприкінці робочого тижня керівник "Гарантованого покупця" Костянтин Петриковець написав заяву про звільнення. Після цього почався тиск на керівника "Ощадбанку" Сергія Наумова.

У договорі щодо випуску облігації для погашення боргів виробників «зеленої» енергетики чітко прописано, що НЕК "Укренерго" зобов'язана забезпечити отримання коштів виробниками "зеленої" енергетики.

У документі також чітко зазначено, що уряд зобов'язується забезпечити надходження коштів від покупців облігацій до виробників "зеленої" енергетики. Зобов'язання Кабміну закріплено у постанові Кабміну від 11 листопада поточного року. Уряд в ухвалі про випуск облігацій "Укренерго" чітко вказав, що гроші, отримані від облігацій, мають бути спрямовані на виплату заборгованості перед "зеленими" виробниками, а тепер не дотримується взятих на себе зобов'язань. 

У МВФ та Євросоюзі вже попередили, що поки уряд не розрахується з виробниками «зеленої» електроенергії, енергосистему України не при'єднають до енергосистеми ЄС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка