Хто в Україні виробляє електроенергію з біомаси

Найпотужніша теплоелектростанція, яка працює на твердому біопаливі та забезпечує електричною та тепловою енергією один з районів Київської області, належить ТОВ "Біогазенерго". 

Залучивши інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку у розмірі 15,5 млн євро і взявши кредит «Укрексімбанку» у розмірі 6 млн доларів, ця компанія разом з EIG Engineering побудувала ЕкоТЕС потужністю 18 МВт у смт. Іванків Київської області. Працюючи на повну потужність, ЕкоТЕС може забезпечити теплом і світлом не тільки Іванківський район, в якому знаходиться близько 185 бюджетних установ та проживає 32 129 осіб, а й ще два райони Київської області. 

Нагадаємо, у Іванківському районі також будуть вирощувати енергетичну вербу у великих масштабах.

1.jpg

"Біогазенерго" належить кіпрській Welenata Services та входить в групу компаній, які контролюються українським бізнесменом Олексієм Бутенко. Власник клубу верхової ізди «Конюшня Бутенко» у 2012 році був внесений журналом "Фокус" до списку 200 найбагатших українців зі статком $82 млн.

Друге місце займає розташована у Черкаській області Смілянська ТЕЦ, яка після масштабної реконструкції у 2009-2013 роках перейшла з природного газу на деревну щепу. Модернізована компанією "Смілаенергопромтранс" станція нині має потужність  8,5 МВт.

2.jpg
Смілянська ТЕЦ - фото з сайту smela-energo.com.ua

Статутний капітал "Смілаенергопромтранс" розподілений між бізнесменами Володимиром Куковальським, якому належить найбільша частка, Олексієм Гончаровим та  кіпрською компанією Renaissance Participations. 

На третьому місті розмістилася теплоелектростанція, яка використовує в якості палива відходи соняшника. ТЕС потужністю 5 МВт ввела в експлуатацію у 2014 році миколаївська компанія «АПК «Євгройл», яка займається виробництвом олії. 

3.jpeg
ТЕС «Євгройл» - фото з сайту news.pn

Більша частина ТОВ «АПК «Євгройл» належить нідерландському холдингу Eugroil Group B.V. Його власники - миколаївські бізнесмени Володимир Гацура та Олександр Омельчук. Є в АПК "Євгройл" і частка компанії Uasso Group зі Словаччини.

Невеличкі генерації з біомаси потужністю 2 МВт та 1,7 МВт належать ТОВ "Комбінат Каргілл" та ПАТ"Кіровоградолія" відповідно. Перша компанія підпорядковується американській компанії Cargill, друга - входить в групу "Кернел" полтавського бізнесмена Андрія Веревського.

Нагадаємо, що в квітні Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила тариф для виробників електроенергії з біомаси і біогазу на рівні 3,2 грн за кВт/год.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка