Хмельничани можуть отримати 1000 євро на цікаву ідею з енергоефективності

Ініціативні хмельничани мають можливість отримати міні-грант у розмірі до 1000 євро на впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження.

Як зазначають у Громадській організації "Хмельницький молодіжний клуб розвитку", кошти будуть виділятися у вигляді безповоротної допомоги у рамках нового етапу проекту CLEEN (ЕСКОМ) - "Енергоефективне місто", передає Поділля-Центр.

Міні-грант надається тільки юридичним особам, зауважують активісти.

«Кошти виділятимуться державній або комунальній установі, ініціативній групі - через юридичну особу (в партнерстві) без комерційної складової, - наголошують у ГО. - Грант можуть отримати організації, які аналізують витрати на енергію з місцевого бюджету, проводять енергоаудити чи інші обстеження, влаштовують кампанії, конференції та дослідження з метою підвіщення обізнаності населення у сфері енергоефективності».

Проект "Енергоефективне місто", який триватиме до кінця 2017 року, також передбачає проведення навчання для держслужбовців (19-20 квітня), громадських організацій (24 квітня) та депутатів (жовтень).

За словами організаторів, наразі отримано заявки з 30 населених пунктів на навчання держслужбовців. «До Хмельницького хочуть приїхати перейняти досвід - це є досить показовим прикладом, - зауважують у молодіжному клубі. – Навчатимемо персонал в деяких областях - з питань клімату, енергоефективності, місцевої політики, аналізу бюджетів, сталого енергетичного розвитку».

«На тренінгу, який відбудеться 24 квітня, ми підкажемо, як краще оформити і реалізувати вашу ідею, як краще її прописати, - пояснює заступник голови правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку Артур Кокаревич. – А 1 травня почнеться відбір проектів, до написання яких можуть долучитися всі бажаючі – однак більше шансів на перемогу матимуть учасники тренінгу».

Також активісти хочуть, щоб депутати міської ради впроваджували енергетичну політику локально в своїх округах.

В рамках реалізації нового етапу CLEEN також заплановано створити фільм до Днів сталої енергії(вересень), поширювати поліграфічну продукцію та провести фестиваль "GREEN FEST-2017".

"Сучасне суспільство сприймає інформацію переважно через медіа, тому цього року ми зробимо фільм, де продемонструємо успіхи міста у впровадженні енергетичної політики, - каже голова правління Хмельницького молодіжного клубу розвитку Степан Кушнір - Особливі акценти будуть на рекомендації для кожного, що можна робити в своїй квартирі, будинку чи районі».

Проект CLEEN або ЕСКОМ (Енергоефективність: створення коаліцій на місцях), в якому беруть участь 4 країни Східної Європи: Україна, Молдова, Вірменія, Грузія та Німеччина - країна з ЄС - впроваджується у Хмельницькому два роки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка