Хіміки Сінгапура розробили технологію перетворення пластику на цінні хімічні речовини

Хіміки з Наньянського технологічного університету, Сінгапур (NTU Singapore), винайшли метод, який може перетворювати пластикові відходи на цінні хімічні речовини за допомогою сонячного світла, пише Мiragenews.

У лабораторних експериментах дослідницька група змішувала пластмаси зі своїм каталізатором у розчиннику, що дозволяє розчину використовувати енергію світла та перетворювати розчинені пластмаси у мурашину кислоту – хімічну речовину, що використовується в паливних елементах для виробництва електроенергії.

Звітуючи про свою роботу, команда зробила свій каталізатор з доступного біосумісного металевого ванадію, який зазвичай використовується в сталевих сплавах для транспортних засобів та алюмінієвих сплавах для літаків. Коли каталізатор був розчинений у розчині, що містить поліетилен і піддається впливу сонячних променів, він розірвав вуглецеві зв’язки всередині пластмаси протягом шести днів.

Цей процес перетворив поліетилен на мурашину кислоту – природний консервант та антибактеріальний засіб, який також може бути використаний для виробництва енергії на електростанціях та у транспортних засобах з водневими паливними елементами.

«Ми мали на меті розробити стійкі та економічно ефективні методи використання сонячного світла для виробництва палива та інших хімічних продуктів», – заявляють вчені. – «Це перший зареєстрований процес, який може повністю зруйнувати небіорозкладний пластик, такий як поліетилен, використовуючи видиме світло та каталізатор, який не містить важких металів».

Зараз дослідницька група працює над вдосконаленням процесу, щоб отримувати з пластмас інші корисні хімічні види палива, наприклад, водень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка