Херсонський моряк виготовив плавучу вітрову станцію потужністю 20 кВт

Херсонець, капітан далекого плавання Павло Ремізов виготовив плавучу вітроелектростанцію загальною потужністю 20 кВт.

Це вже третя версія мобільної ВЕС "Каскад-3", перша потужністю 10 кВт була спущена на воду у 2016 році, передає kherson-news.info

«Мені захотілося використати тисячолітнє вміння людства плавати під парусом для виробництва електроенергії, - згадує Павло Ремізов. - Проект запатентував 10 років тому».

За словами завідувача кафедри управління судном ХДМА Олега Товстокорого, аналогів вітроелектростанції "Каскад-3" немає у світі.

«Довгий час працював на парусних судах, у яких використовується природна енергія вітру, маю трошки більший досвід використання вітру і тому я підказував, де, що і як можна, - розповідає він. – Для мене це було абсолютно нове, про яке я ніколи не чув, Кусто робив щось подібне».

Третя версія "Каскад-3" має дві турбіни потужністю 10 кВт кожна та 16 металевих лопастей, уточнює Павло Ремізов. «Установка працює навіть при мінімальній швидкості вітру - вистачає і трьох метрів в секунду, - розповідає Павло Ремізов. - До того ж вона тихохідна і мобільна».

Найбільше для встановлення плавучої вітроелектростанції підходить Генічеськ, де вітер постійно дме з моря, продовжує Павло Ремізов. «У 50 метрах від берега чи мілини - на глибині можна встановити декілька плаваючих ВЕС і забезпечувати село електроенергією і теплом, - розповідає він. - Плавуча ВЕС могла б використовуватись як пересувна електростанція на протоках Дніпра для рибалок, мисливців, фермерів».

Потужну плавучу вітроелектростанцію можна встановити у світовому океані, де дують постійні вітри, приміром, навкруги Антарктиди або в пасатах, пропонує Олег Товстокорий. «Надводна частина станції вироблятиме електроенергію завдяки вітрогенераторам, а підводна – завдяки гідротурбінам, тому що вітер штовхатиме всю конструкцію у якомусь напрямку».

Вітротурбіни у 60 раз більші, потужність яких вимірюється у МВт, можуть виробляти електроенергію для «Одессахолодмашу», каже Павло Ремізов. «Машини заводу можна встановити на плавучій платформі - і отримувати рідкий кисень, рідкий азот, добрива – все буде вироблятися в океані», - пояснює херсонець.

Павло Ремізов просуває мобільну плавучу вітроенергетичну установку спільно з однодумцями з 5 років – з 2014 року. Херсонець мріє, аби плавучими вітроелектростанціями зацікавилися суднобудівники і ефективно використовували енергію вітру в океані.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка