Херсонські школярі вибороли грант і планують відкрити станції з переробки пластику

Протягом кількох років учні Херсонської загальноосвітньої школи №32 проводять заходи: збирають кришечки, сортують сміття, збирають тетра-пак. Нещодавно юні екологи отримали грант у розмірі 12,5 тисяч євро на реалізацію чергового проекту, повідомляє інтернет-видання «Гривна».

Як розповіла керівниця «ZeroWaste School: Херсон» Ольга Демченко, нещодавно команда дізналася про прийом заявок на черговий грантовий проект від ООН. Варто зазначити, що учасниками грантового проекту можуть бути тільки громадські організації. Так, як «ZeroWaste School: Херсон» не є ГО, вони вирішили звернутися до товариша – «Коаліція регіонального розвитку». Саме представники цієї коаліції допомогли відправити заявку та взяти участь. Завдяки отриманому гранту «ZeroWaste School» планує реалізувати на території Херсонської області низку заходів.

«У першу чергу нас турбує те, що під час туристичного сезону прибережні населені пункти такі, як: Лазурне, Скадовськ та Залізний Порт перетворюються на сміттєзвалище, серед якого переважає пластик. Саме тому у вищевказаних населених пунктах проводитимуться цікаві заходи, де місцеві мешканці отримають нову корисну інформацію, навчатимуться сортувати сміття та зрозуміють, що екологію потрібно берегти. Одна з конференцій була націлена саме на підприємців, власників кафе, готелей та розважальних закладів. Якщо не припинити цей безлад зараз, то через декілька років їх бізнес буде закритий, а море – мертвим»,– зазначила Демченко.

Крім того, у кожному пункті будуть встановлені сортувальні станції, куди люди звертатимуться та сортуватимуть власні відходи за певними категоріями. Пластикові вироби направлятимуться на переробні підприємства до Голої Пристані або Херсона. Нині на Херсонщині є кілька підприємств, які переробляють пластикові вироби на крохту або гранули. Крихта відправляється до Туреччини, де виробляють багаторазовий пластиковий посуд. Що стосується гранули, то з неї створюють міцну пластикову нитку, яка використовується для гнучкої та водонепроникної черепиці. За словами Ольги Демченко, проводяться перемовини стосовно закупівлі обладнання для переробки вищевказаних виробів. Це дозволить перероблювати сміття на кожній станції та не сплачувати кошти за перевезення.

І останнім пунктом у проекті є відкриття пластикової майстерні у Херсоні. Сьогодні такі майстерні можна зустріти у великих містах, зокрема у Одесі та Києві. Вони займаються виробленням дизайнерських або просто необхідних речей з пластикових кришечок. Відомо, що у майстерні працюватиме юнацький колектив «ZeroWaste School: Херсон». Обладнання для майстерні вже замовлене. Наразі ведуться перемовини з представниками міської ради щодо виділення приміщення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка