Харківяни створили екододаток для обміну непотрібними речами

Харківські програмісти розробили безкоштовний мобільний екододаток Clewo для допомоги у сортуванні, здачі відходів на переробку, а також в обміні добрих, але вже непотрібних речей для повторного використання (реюз).

Цифрового помічника розробили Єгор Куц, Олександр Герасимов, Ігор Чепурний, Дмитро Глазунов і Олег Бородай у вільний від основної роботи час, передає Харьковские Известия

Наразі Clewo вже доступний для завантаження в App Store і Play Market для пристроїв на Android та iOS

Перед виходом додатку розробники провели бета-тест, для участі в якому зареєструвалися понад 500 користувачів з усієї Україні. Найбільш активними містами під час тестування виявилися Харків, Дніпро, Київ, Херсон, Івано- Франківськ та Краматорськ. Під час тестування перевірили розміщення об'єктів, комунікацію між користувачами і завершення "угод".

Після офіційного виходу додатку Харків залишається одним з міст-лідерів по кількості об'яв та користувачів. Автори Clewo кажуть, що в цьому заслуга місцевої екоспільноти, яка підтримала цифровий спосіб піклуватися про навколишнє середовище.

"Нам вдалося знайти Clewo застосування, про яке ми спочатку не думали - реюз, - зізнається Єгор Куц. – Для когось це спосіб заощадити і знаходити потрібні речі безкоштовно, а для нас важливо, що кожна річ, віддана на реюз, не потрапляє на звалища, а продовжує служити людям".

Популярність реюза зростає постійно: тільки одна харківська Facebook-група для обміну непотрібних речей за три місяці виросла з 4 до 5 тисяч активних учасників. Таких груп реюзу або "віддам задарма" - десятки по всій країні, кажуть розробники.

"Тестування й постійне спілкування з екоактивістами і користувачами допомогли нам зробити Clewo зручним, - пояснює один з розробників Єгор Куц. - Ми переробили інтерфейс, щоб зменшити кількість кліків для найчастіших дій, розширили функціонал особистого кабінету, дали користувачам можливість додавати пункти прийому на карту, побудувати маршрут до викладеного об'єкта або пункту прийому". У Clewo, кажуть розробники, всі основні функції для звичайних користувачів будуть завжди залишатися безкоштовними.

Принцип Clewo простий, нагадують розробники: один користувач сортує вторсировину, фотографує і викладає в додаток якийсь об'єкт. Інший користувач, який займається переробкою вторсировини або просто перевезенням, бачить у додатку цікавий для нього об'єкт, зв'язується з першим користувачем і вивозить вторсировину. Те ж стосується реюзу: хтось викладає вже непотрібну річ в систему, а інший користувач її забирає. Також на карту можна додавати пункти прийому скла, пластику, макулатури, які бачитимуть всі користувачі.

На думку розробників, додаток буде цікавий екоактивістам, свідомим споживачам, менеджерам офісів і ресторанів, переробникам і перевізникам вторсировини.

«Будемо продовжувати працювати над додатком, щоб він ставав все більш стабільним і комфортним для користувачів, які допоможуть знайти Clewo нові сфери застосування, - каже Єгор Куц. - І якщо все вийде, ніщо не завадить Clewo вийти за межі України, бо проблеми екології не мають кордонів».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка