"Харківводоканал" планує побудувати комплекс з переробки мулу і виробництва біогазу

Найближчим часом комунальне підприємство "Харківодоканал" почне будувати комплекс з переробки мулу, виробництва з нього біогазу і в подальшому електроенергії .

Об’єкт зведуть у рамках інвестиційного проекту "Вдосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд Харкова ", передає Харківська міська рада.

Реалізація проекту, який включає повну реконструкцію очистних споруд, починаючи від первинної очистки стічних вод до очистки її біологічного складу, дозволить не лише підвищити ефективність роботи очисних споруд, а й вирішити екологічну проблему та зекономити ресурси енергоспоживання, зазначив перший замісник генерального директора КП "Харківводоканал" Олександр Коваленко.

"Біологічна очистка кардинально зміниться і буде виконуватися з урахуванням світових методів очистки - це впровадження методів нітро-денітрифікації, яка дозволяє поглибленно чистити стічні води від азоту та фосфору - основних забруднювачів, що призводять до цвітіння води і загибелі риби, - розповідає він. – А виробництво електроенергії з біогазу отриманого у ході переробки мулу – особливість проекту - дозволить покрити витрати енергоресурсів комплексу, як мінімум, на 70%, а також вирішить питання зберігання і утилізації мулового осаду».

Переробляти мул будуть на очисних спорудах No2, на які буде йти мул з очисних No1.

Як зазначають у КП "Харківводоканал", реконструкція каналізаційного господарства – вимушений захід. "Концентрація хімічного забруднення стічних вод постійно збільшується за рахунок миючих засобів, які містять велику кількість фосфатів і азоту, - зазначив замісник директора з очисних споруд комплексу "Харківводовідведення" Юрій Шагалов. – Необхідно провести модернізацію очистних споруд, щоб природнім шляхом зменшити кількість шкідливих речовин, які ми скидаємо у річку Уди».

Як повідомив Олександр Коваленко, реконструкція каналізаційного господарства буде здійснюватися за кошти Міжнародного банка реконструкції і розвитку. 

«Наразі банк затвердив переможця, який був визначений в ході тендерних торгів і ми знаходимося на етапі укладення договору з підрядником, - пояснив він. – Після підписання договору, приблизно через місяць-півтора, почнеться процесс проектування, а після експертизи і затвердження проекту підприємство почне реконструкцію очисних споруд".

Вартість проекту - 66 млн доларів. За попередніми оцінками, реконструкція триватиме близько трьох років.

Міські очисні споруди водовідведення No2 були побудовані у 1933 році. Сьогодні у комплекс надходить близько 30% усіх стічних вод Харкова, він обслуговує чотири райони міста (Немишлянський, Слобідський, Індустріальний і Основянський), а також селище Безлюдівка і Васищево. За добу на очисні споруди No2 надходить 130-150 тис. куб. м стічних вод, з яких і утворюється 3 тис. куб. м мулу. Весь процес очищення стічних вод займає 12-14 годин. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка