Харківський винахідник розробив унікальний сонячний концентратор

Харків'янин Олександр запатентував розроблені  ним концентратори сонячної енергії, які мають унікальні властивості  застосування сонячної енергії в повсякденному житті.

Український винахідник розробив і спорудив сегментовані концентратори, складені з великої кількості вузьких смужок, між якими є великі проміжки вільного простору, де може «розгулятися» вітер.

Розроблена конструкція знімає обмеження на розмір концентратора, знижує вимоги до несучих конструкцій, як самого концентратора, так і системи спостереження за положенням сонця. В результаті, концентратор перетворюється в легку і витончену конструкцію, яка може служити навіть архітектурною прикрасою будівлі або прибудинкової території, повідомляє ресурс Еizvestia.com


Конструкція унікальна також особливістю розташування так званої фокальної області (область максимальної концентрації енергії). Справа в тому, що у розробці харків’янина вона не залежить від положення сонця на небі. Тобто, на відміну від усіх інших різновидів концентраторів, у яких фокальна область рухається слідом за сонцем, сегментовані концентратори створюють абсолютно нерухому фокальную область.

Розробник також запевняє, що фокальна область його концентратора не можу вийти за його межі та нанести шкоду господарству. Пов'язано це з тим, що фокальна область винаходу формується з великої кількості маленьких сонячних «зайчиків», які можуть зійтися тільки в одному єдиному місці, при дотриманні лише однієї умови - точного наведення концентратора на сонце. 

Автор винаходу називає свою розробку універсальним джерелом теплової енергії, «до якого, як в розетку, можна підключити будь-яке навантаження, будь то паровий котел, двигун Стірлінга, піч з відпалу кераміки або приготування їжі». 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка