Харківські вчені представили вуличний ліхтар на сонячних батареях

Система освітлення - повністю автономна, автоматична і екологічна. Харківські винахідники розробили розумний ліхтар, який не вимагає підзарядки і може прослужити майже чверть століття, а його датчики реагують на зміну дня і ночі, повідомляє atn.ua.

"Сонячна енергія попадає на фотопанель і накопичується в акумуляторі, після цього, при настанні темного часу доби, ліхтар починає працювати. Є ще також датчик руху який реєструє чи є людина в цій зоні. Коли починає проходити людина система починає збільшувати свою інтенсивність світіння." - розповідає один із розробників, Олексій Шереметьєв.

Коли поруч немає людей - ліхтар працює на 30% потужності. Подібна система освітлення, кажуть її розробники, буде особливо актуальна у важкодоступних районах.

"Ця система актуальна там, де неможливо провести лінію електропередач. В такій місцевості уже ніхто не дивиться на ціну" - доповнює співрозробник Микола Герасименко.


Енергії, яка накопичується в акумуляторі, вистачить на 30 годин освітлення. Тому, навіть підключений до міської мережі такий ліхтар, споживаючи в першу чергу саме накопичену енергію, дасть суттєву економію, кажуть винахідники. І наполягають - ця розробка і відрізняється від своїх попередників в першу чергу саме системою економії енергії. За таким же принципом винахідники планують тепер зробити ще й розумний світлофор на сонячній батареї.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка