Харків'янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

Житель Харкова Сергій Попов встановив сонячну міні-електростанцію на шиферному даху приватного будинку у Яблуневому провулку (Немишлянський район, колишній Фрунзенський) і почав заробляти завдяки «зеленому тарифу».

Надлишки «зеленої» електроенергії випускник Харківської Політехніки, кандидат фізико-математичних наук продає «Харківобленерго» - 5,55 гривень за кВт-год., передають Вести.

«Приміром, я споживаю 100 кВт-год у місяць, тоді як панелі генерують 300 кВт-год - різницю можу продати, - розповідає Сергій Попов. – З’явився потужний стимул економити електроенергію у побуті».
Встановлена у березні СЕС найбільше електроенергії виробила 5 квітня і 9 червня - 8,5 кВт-год, згадує харків’янин.

«Тільки за червень заробив 2000 гривень, - говорить раціоналізатор. – А от у останні спекотні дні панелі давали навіть менше, ніж у деякі квітневі дні, у похмурі дощові дні набігає всього 0,8 кВт-год, яких однак вистачає, щоб користуватися електрочайником, пральною машиною, праскою, комп'ютером і телевізором».
Максимальна миттєва потужність СЕС - 1680 Вт. «Це було у прохолодний день, коли відразу після дощу виглянуло сонце, - пояснює Сергій Попов. - Чиста атмосфера і чисті, холодні панелі забезпечили такий приріст до стандартної потужності».

В середньому за день установка дає 5,43 кВт-год. (163 кВт-год на місяць).

"Дуже важливо, щоб дах був орієнтований на південь, - пояснює раціоналізатор Фактам.ICТV. – Невелике відхилення від південного напрямку – приміром 10-15% - не дуже вплине на сумарне річне вироблення електроенергії, однак краще не зловживати».

За попередніми підрахунками, сонячна електростанція окупиться за 10-12 років.

«Сонячні панелі, мережевий інвертор (пристрій для перетворення постійного струму у змінний), кабелі і дрібні деталі, а також робота проектантів конструкції на даху і монтажників обійшлася більш ніж у 100 тис. гривень, - згадує раціоналізатор. - Ще близько 8 тис. гривень витратив на оплату послуг з облаштування вузла обліку (лічильник, його монтаж і підключення до автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії)».
На оформлення паперів пішло три місяці, згадує Сергій Попов. «Із заявою звернувся у кінці квітня, - розповідає харків’янин. – Згідно з постановою НКРЕ №170, за 3 дні енергетики повинні були перевірити потужність установки, ще три дні дається на підготовку договору купівлі електроенергії за «зеленим тарифом, однак все затяглося - у районному енергозбуті вперше зіткнулися з таким клієнтом».

На додачу, через незначний попит «Харківобленерго» не закуповує небхідні у випадку встановлення СЕС лічильники. «На складі нічого не було, - згадує Сергій Попов. - Довелось чекати, поки компанія проведе закупівлю за тендерною процедурою».

Нині власник СЕС ділиться досвідом з іншими харків'янами, проводить семінари. До 2030 року Сергій Попов планує побудувати втричі потужнішу СЕС, заробляти більше і опалювати будинок «зеленою» енергією.

Як зазначають у «Харківобленерго», наразі у Харківській області електроенергію у загальну мережу продають ще 14 власників міні-СЕС - по одному у Валківському, Вовчанському, Зміївському, Дергачівському та Харківському районах, решта – у Харкові. Перше підключення до «зеленого тарифу» відбулося у грудні 2014 року, останнє - 30 червня 2016 року. «Ми купуємо «зелену» електроенергію і переводимо гроші на банківський рахунок виробника, - розповідає начальник аналітичного відділу «Харківобленерго» Вадим Шевченко. - За півроку нарахування за «зелену» електроенергію становили більше 180 тисяч гривень».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка