Харків’яни у Нідерландах розробили сайт для контролю за споживанням енергоносіїв

У Нідерландах харків'янин Олександр Нікулін разом зі своїм однокласником-емігрантом розробили сайт та мобільний додаток UMeter, який допомагає контролювати споживання енергоносіїв.

Українці зробили зручний інструмент, який дозволяє голландцям позбутися додаткових платежів у кінці року, передає KharkivToday

Олександр Нікулін закінчив Харківський політехнічний інститут і швидко став затребуваним на ринку IT. У 2014 році Олександр з сім'єю вирішив пожити деякий час у Варшаві - віддалена робота дозволяла подорожувати. Відвідавши Амстердам, Олександр Нікулін вирішив переїхати до Нідерландів.

За порадою однокласника Олега Плавця, який трохи раніше поїхав з України, сім'я Нікуліних купила у Хоофдорпі будинок в іпотеку – замість платити за оренду 1500 євро на місяць, харків'яни віддають банку 1000 євро за власне житло.

Оселившись у власному будинку Олександр Нікулін почав сам економити енергоресурси і захотів навчити цього голландців. «Нідерланди беруть участь у протоколі щодо зниження викидів СО2 в атмосферу, тому на кожному будинку встановлено розумний лічильник на електрику і газ, - пояснює він. - Прилад відправляє показники споживання кожні 15 хвилин на сервер, але власник будинку або квартири не бачить показники лічильників, як в Україні, відповідно, не знає, чи потрібно економити, чи ще можна жити за звичним режимом споживання газу та електроенергії».

Українці платять за електрику і газ щомісяця, а голландці – щорічно, продовжує Олександр Нікулін. «Показники порівнюються з попереднім роком, діляться на 12 місяців і виводиться якийсь обов'язковий платіж, - зауважує він. - Але дана система дає збої, як тільки відбуваються якісь зміни в складі сім'ї: приміром, народилася ще одна дитина – і тільки в кінці року дізнаєшся, що потрібно заплатити на 600 євро більше, ніж планував».

Олександр Нікулін разом зі своїм другом вирішили цю маленьку проблему «полікувати» – зробити зручний інструмент, який дозволить позбутися додаткових платежів у кінці року. «UMeter являє собою веб-сайт, де у кожного користувача в особистому кабінеті відображається графік споживання енергоносіїв мало не по хвилинах, схематично показано, коли і на скільки зростає і знижується споживання, - розповідає харків’янин. –Бачачи споживання енергоносіїв, голландці можуть коригувати споживання, зменшивши його на 10%».

Бачачи попит, харків'яни розробили безкоштовні мобільні додатки UMeter для Android і IOS. «Єдине, за що платить користувач, - спеціальний прилад, який підключається до розумного лічильника і зчитує показники споживання, - розповідає Олександр Нікулін. - На голландському ринку є фірма, яка продавала подібні пристрої, але їх вартість була набагато вищою».

Продукт харків’ян перевершує конкурента за функціоналом. «У нас подекуди була з помилками мова, ми просили знайомих перекласти, але все одно говорили, що ми маємо не досить професійний вигляд, – розповідає Олександр. – Отримуючи відгуки, ми додаємо нові форми звітів, різні віджети, покращуємо ті прогалини, у які нас ткнули носом».

Харків’яни поки не змогли вийти на окупність проекту, але успіхи є. Зараз на сайті UMeter зареєстровано 12 000 користувачів.

Інвестори запропонували Олександру Нікуліну і Олегу Пловцю стати співзасновниками великої компанії з оптимізації енерговитрат. Примітно, що Голландія два роки тому відмовилася проводити газ у нові будинки, замінивши його вітряками і сонячними панелями.

«Була ідея зібрати всі способи енергозбереження під одним дахом, зробити якийсь інструмент, можливо веб-сайт, який дозволяє користувачеві мати нуль на лічильнику - це агрегатор сервісів і компаній: хто встановить сонячні панелі, хто пустить водний насос-помпу для обігріву будинку, - розповідає Олександр Нікулін. - Таким чином, ти продовжуєш споживати електроенергію, але і повертаєш її в розетку - на лічильнику буде "0", тобто споживач нічого не платитиме».

Харків’яни не стали співзасновниками, тому що не було грошей і не віддали UMeter, а натомість створили новий сервіс Smartdodos. «Це більш масштабна ідея, більше орієнтована на споживачів – великих бізнесменів, а не на населення», - пояснює Олександр Нікулін.

Зараз розробкою харків'ян зацікавилася мережа заправок British Petroleum і амстердамський аеропорт Schiphol, які зацікавлені моніторити і оптимізувати споживання енерговитрат.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка