Ізраїльський стартап розробив технологію зарядки електромобілів за 5 хвилин

Ізраїльський стартап StoreDot розробив нову конструкцію літій-іонного елемента, який дозволяє повністю зарядити електромобіль за п'ять хвилин.

Наразі компанія отримала $80 млн від в'єтнамського концерну VinFast і представила дорожню карту з комерціалізації своєї технології, передає just-auto.com.

Нова технологія cell chemistry, що отримала назву XFC для екстремально швидкої зарядки, використовує дещо альтернативний підхід до зниження занепокоєння про дальність дії електромобілів – побоювання, що власники електромобілів залишаться в скрутному становищі, якщо в їх автомобілі закінчиться заряд. Більшість розробок в цій області спрямовані на збільшення щільності енергії існуючих акумуляторів, щоб збільшити дальність дії за один заряд, але технологія StoreDot надає більшого значення збільшенню швидкості зарядки, щоб скоротити час перезарядки. Компанія сподівається скоротити кількість часу, який власники повинні проводити на зарядних станціях, наблизивши його до п'ятихвилинного часу заправки автомобілів, що працюють на викопному паливі.

StoreDot не розкрив інтимну внутрішню роботу клітинної хімії XFC, але показав, що однією з розробок, на яку він спирається, є анод на основі кремнію. Аноди зазвичай виготовляються з графіту в сучасних літій-іонних елементах масового виробництва, і, хоча кремній широко вважається найкращим матеріалом для застосування завдяки його більшій щільності енергії, він може страждати від набухання при зарядці, що може привести до тріщин і механічного пошкодження батареї.

Елементи StoreDot також покладаються на розробку нанорозмірних частинок для нанесення ультратонких покриттів з активних матеріалів на електроди батарей. Ці нанорозмірні частинки забезпечують швидке переміщення іонів літію через елемент, а також підтримують високу електропровідність для гарної зарядки і розрядки. Компанія також заявляє, що розробила 3D-органічні полімери, які можуть самовідновлюватися всередині акумуляторного елемента в міру його літіації і делітіаціі протягом циклу зарядки / розрядки.

Технологічна Дорожня карта запуску показує, що він планує запустити свої літій-іонні елементи на основі кремнієвого анода в масове виробництво до 2024 року - можливо, за допомогою великого партнера з виробництва акумуляторів. Надалі StoreDot планує об'єднати цю розробку з електролітом на твердій основі, який повинен забезпечити значне поліпшення щільності енергії, продуктивності зарядки, життєвого циклу елемента і вогнестійкості в порівнянні з сучасними летючими електролітами на рідкій основі.

 

 

Амбіції StoreDot по розробці твердотільного елемента чітко узгоджуються з власними заявленими цілями VinFast в області розробки акумуляторних технологій. У березні 2021 року повідомлялося, що в'єтнамський автовиробник вступив в переговори з Foxconn, тайванським гігантом по збірці електроніки за контрактом, про доступ до технології твердотільних акумуляторів, яка повинна надійти в продаж в 2024 році.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка