Ізраїльський стартап пропонує вловлювати вуглекислий газ повітряними кулями за $50 за тонну

Ізраїльський стартап пропонує вловлювати вуглекислий газ за допомогою повітряних куль і обіцяє знизити витрати до $50-60 за тонну.

Проривна технологія High Hopes дозволить вловлювати CO2 прямо зі стратосфери, передає ecotechnica.com.ua

«Більшість технологій уловлювання вуглекислого газу, придуманих у відповідь на прагнення великих підприємств до 2050 року знизити до нуля емісію СО2, працюють з джерелом забруднення, але є галузі, в яких це просто неможливо, - зазначають у High Hopes. – Наше функціональне рішення саме для таких викидів, до того ж ця послуга обійдеться у 10-15 разів дешевше поточних цін(Швейцарська Climeworks, яка запустила 14 станцій з переробки атмосферного повітря і очищення його від вуглецю, витрачає на кожну тонну від $600 до $1000)».

Наземні методи очищення повітря дорого коштують в основному тому, що витрачають багато енергії: на вентилятори, нагрівачі і компресори, пояснює засновник High Hopes Еран Орен. «Ми пропонуємо вловлювати діоксид вуглецю не у формі газу, а у вигляді сухого льоду, в який він перетворюється при температурі -80 °C, - каже він. - Не доведеться нічого нагрівати або стискати, витрати енергії мінімальні, а необхідні умови зустрічаються в природі, наприклад, в атмосфері на висоті 10-15 км над рівнем моря».

Ідея полягає в тому, щоб помістити обладнання для уловлювання СО2 в аеростати, підняти їх на оптимальну висоту (трохи нижче рівня інверсійного шару, де температура починає зростати), заповнити резервуари з високим тиском сухим льодом і повернути на землю. У міру зростання температури сухий лід перетвориться знову в СО2, і баки можна буде відправити прямо на станції геосеквестрації — перетворення вуглекислого газу в камінь.

На них можна розмістити двоступеневу систему уловлювання, яку теж не потрібно винаходити — процес давно відомий і називається кріогенної дистиляцією. Ідея Ерана Орена полягає в тому, що на великій висоті не доведеться витрачати так багато енергії на отримання СО2.

Відповідні аеростати теж є - такі повітряні кулі виробництва Raven Aerostar використовували інженери проекту Loon при Аlphabet. Вони можуть підняти корисний вантаж вагою 150-200 кг на понад 20 кілометрів, а на потрібну стартапу висоту — 300 кг. На них потрібно буде встановити навігаційну систему, що аналізує напрямок і силу вітру. Куля повинна буде залишатися у повітрі 12-24 години, за цей час вона збере тонну вуглекислого газу.

В якості оптимального регіону для розгортання масштабного підприємства High Hopes вибрала тропічну Африку(на південь від Сахари), поблизу до екватора з мінімумом повітряних шляхів. Стартап вже побудував і випробував прототип вантажопідйомністю кілька кілограм.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка