Ізраїль, Кіпр і Греція збудують підводну електротрасу для зменшення шкідливих викидів

Міністри енергетики Ізраїлю, Кіпру та Греції підписали меморандум, який передбачає будівництво підводної електротраси довжиною понад 1,2 тисячі км, що з'єднує три країни, пише DW.

Влада Ізраїлю, Кіпру та Греції планують об'єднати мережі електропостачання. Міністри енергетики трьох країн 8 березня підписали меморандум, який передбачає будівництво електротрасси з Ізраїлю через Кіпр до грецького острова Крит загальною довжиною 1208 кілометрів.

За планом, електротраса потужністю 2 ГВт має бути побудована до кінця 2023 року. Проект був схвалений Єврокомісією ще в 2016 році, ЄС надасть на його здійснення 647 мільйонів євро. Траса стане однією з найдовших підводних ліній електропередачі в світі.

2.jpg

Міністр енергетики Кіпру Наташа Пілідіс зазначила, що угода зміцнить співпрацю з Ізраїлем і стане додатковим елементом Східно-Середземноморського енергетичного коридору. Вона також назвала проект «наріжним каменем» зусиль Кіпру з переходу до зеленої економіки. За словами Пілідіс, він допоможе всім трьом країнам виконати свої зобов'язання в рамках Паризького угоди по клімату, спрямованого на зниження викидів вуглекислого газу. Повідомляється також, що Кіпр готує аналогічну угоду з Єгиптом і Грецією зі створення електротраси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка