Із грибних відходів створили паливо – заміну бензину

Дослідники з Національного університету Сінгапуру перетворили відходів, які утворюються після збору грибів у біопаливо аналогічне бензину.

Вчені виявили, що виділена з грибних відходів природна бактерія Thermoanaerobacterium thermosaccharolyticum (TG57) перетворює целюлозу (рослинний матеріал) у біобутанол, передає agroday.com.ua

«Виробництво біопалива з типових продовольчих культур зазвичай дуже дороге і конкурує з виробництвом продуктів харчування у використанні земельних, водних, енергетичних та інших екологічних ресурсів, - зауважують дослідники. - Відкриття допоможе змінити цю тенденцію».
Команда вчених займалася вивченням властивостей штаму TG57 з 2015 році, у якому він був вперше ідентифікований.

«У нашому дослідженні ми продемонстрували новий метод прямого перетворення целюлози в біобутанол з використанням нового штаму TG57, - розповів професор Хі Янжонг. - Це великий прорив в області метаболічної інженерії і важлива віха в стійкому й економічному виробництві відновлюваних видів біопалива та хімічних речовин».
Завдяки високій щільності біобутанол може стати реальним замінником бензину і використовуватися для заправки автомобілів без необхідності вносити які-небудь зміни в двигун. При цьому таке паливо буде набагато дешевшим і доступнішим.

Досі комерційне виробництво біобутанолу ускладнювалося відсутністю мікробів, які здатні перетворювати целюлозну біомасу у біопаливо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка