Івано-Франківське наукове містечко відвідали понад 3500 осіб за 4 місяці

З 21 вересня 2017 року наукове містечко «Нова енергія» при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відвідали понад 3500 осіб для ознайомлення з дією відновних джерел енергії.

Потужний навчально-розважальний комплекс, створений завдяки ГО "Бюро розвитку інноваційних технологій" і кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики ІФНТУНГ, дозволяє відвідувачам отримувати інформацію у вигляді гри та на різних експонатах побачити дію ВДЕ, передає Фіртка.if.ua

Як зазначає керівник проекту "Нова Енергія", директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ Максим Карпаш, ідея створення наукового містечка виникла ще в 2008 році.

"У нас був цікавий проект з індійськими вченими - ми кілька разів їздили у Калькутту, де нам розповіли про науковий центр "Наукове місто" розташоване на десятках гектарів, - згадує він. – Однак тоді ідею реалізувати не вдалося через брак коштів».

В 2011 році Івано-Франківськ, який приєнався до угоди мерів, взяв на себе зобов'язання до 2020 року розробити та реалізувати план енергоефективного розвитку - на 20% скоротити споживання енергії, на 20% зменшити викиди CO2, та перейти на 20% відновних джерел, розповідає науковець.

«Коли місто звернулося до нас для написання Плану дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року, ми пригадали ідею з містечком, яке назвали "Нова Енергія», - згадує Максим Карпаш. – Потім почали активно створювати команду, збирати людей, шукати фінансування – і тільки у 2015 році нам вдалось знайти необхідні кошти".

Сьогодні наукове містечко, покликане підвищити енергоефективність української економіки, робить акцент на дітях дошкільного та шкільного віку, наголошує Максим Карпаш. «Майже десять років ми проводили тренінги та семінари з енергоефективності для дорослих, однак безрезультатно - чим доросліша людина, тим важче змінити її переконання, - розповідає фахівець. - Вивчивши закордонний досвід, ми вирішили змінювати свідомість у наймолодших, не обділяючи увагою всіх інших».

З моменту відкриття - 21 вересня 2016 року – у науковому містечку "Нова енергія" провели 125 екскурсій та більше 10 публічних заходів: тематичних семінарів, тренінгів для дорослих, навчань для дітей, різноманітних гуртків на постійній основі.

Енергоефективність має стати релігією українського суспільства, переконаний Максим Карпаш. "Ми соціальний стартап: крім постійно діючих екскурсій та експозиції, ми організовуємо цікаві та пізнавальні майстер-класи для дітей та їх батьків, конкурси для шкіл, плануємо доносити інформацію про енергозаощадження й до пенсіонерів, якими ніхто не займається, - розповідає фахівець. – "Нова енергія" пробуджує інтерес - наука у нас подається через екскурсію, експозицію, ми показуємо, що може технологія».

Як зазначає науковець, навчання цінне за наявності трьох складових: віри, волі та інтересу. «Інтерес стимулює людей до пошуку варіантів, - наголошує ідейний засновник наукового містечка. - Сьогодні люди зменшують споживання за рахунок шкоди собі: скручують батареї і у будинку стає холодно, а енергоефективність - це коли ти витрачаєш мінімум ресурсів і маєш нормальні комфортні умови життя".

Сьогодні у "Нову енергію" приїжджають з усіх районів області. "Ми купили новий мікроскоп, виводимо зображення на монітор, показуємо дітям, які із захватом слухають лекції, роздивляються пікселі, - розповідає науковець. - Намагаємось наочно і просто показати речі, якими вони потім, можливо, зацікавляться».

Основний фокус у науковому містечку «Нова енергія» робиться на молоді, яка може у доступній та легкій формі вивчати матеріал в межах та поза навчальним курсом, у міждисциплінарний та творчий спосіб.

Поступово науковці "Нової енегрії" мають намір підійти до створення Центру науки такого, як у Варшаві.

За словами Максима Карпаша, наразі розглядається можливість зведення центру спільного користування для всіх шкіл Франківська на місці котельні. "Будівля буде побудована за принципом пасивної архітектури, яка не споживатиме енергії, і стане місцем для регулярного проведення уроків з природнчих наук, - пояснює науковець. - Кожен, хто хоче відремонтувати, побудувати новий навчальний громадський заклад, зможе взяти у нас проектно-кошторисну документацію безкоштовно і використовувати».

Передбачається, що центр матиме 2,5 поверхи і буде обладнаний для проведення уроків астрономії.

Наразі відвідування наукового містечка «Нова енергія» безкоштовне. Однак тут проводять й платні екскурсії вартістю 150 гривень за годину, вікторини, різноманітні конкурси, тренінги з енергоефективності для представників ОСББ, компаній та установ, власників приватних домогосподарств.

На додачу, нещодавно у містечку презентували 3D-школу - програму навчання для дітей віком від 10 років, які прагнуть дізнаватися щось інноваційне, хочуть опанувати ази 3D друку та моделювання.


Учні 3D школи зможуть вивчити принцип роботи 3Dпринтерів, різні види сучасних технологій 3D друку, сканування, моделювання. На завершення курсу кожен учень отримає власноруч змодельований та роздрукований на 3D принтері брелок, іграшку або корисну деталь у побуті, а також 3D копію самого себе.


На додачу, з лютого стартує фотошкола "Нова енергія", в рамках якої для початківців проведуть фотокурс тривалістю два місяці - по 2 двогодинних заняття у тиждень. Фахівці обіцяють цікаві заняття та закріплення знань на практиці під час проведення фотопленерів. Завершаться курси виставкою робіт та урочистим врученням дипломів.

Діти у захваті від експонатів наукового містечка: велогенератора, сонячної панелі, вітрогенератора, інтерактивної пісочниці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка