Італійці створили електромобіль, який працює від енергії сонця і на 95% підлягає вторинній переоробці

На фоні повільного поширення електромобілів на дорогах Європи університети та стартапи у всьому світі вже працюють над покращенням транспортних засобів з електроприводом, які поки що треба заряджати від розетки. Компанії розробляють автомобілі, які не залежать від електромережі, тому що генерують енергію за допомогою інтегрованих сонячних панелей. Так, Технічний університет у нідерландському Ейндговені деякий час тому вже представив другу версію свого сонячного сімейного автомобіля Stellа Lux. Автовиробник Ford також планує виробництво енергії для руху автомобіля за допомогою сонячних панелей на даху.

Зараз італійський стартап Futuro Solare спільно з Катанійським університетом (Італія) розробив свого роду гоночний автомобіль Archimede, який функціонує за допомогою сонячної енергії й практично повністю підлягає рециклінгу.

Сумнівно, що автомобіль з максимальною швидкістю лише 57 км/год можна вважати гоночним, проте Archimede переконує іншими деталями. Матеріали, які можна регенерувати, наприклад, ультралегкий кевлар, роблять електромобіль економічним і особливо нешкідливим для навколишнього середовища. Рівно 95% всього автомобіля можна без проблем використати повторно.

Енергію Archimede отримує від всього 246 фотовольтаїчних модулів, які розташовані на «капоті двигуна», даху і спойлері. З коефіцієнтом корисної дії до 19% модулі здатні на площі 6 кв.м досягти потужності до 1000 Вт.

Futuro Solare поставив ціль - за допомогою Archimede отримати нешкідливу для довкілля техніку по найнижчим цінам. Створення першого прототипу коштувало лише близько 150 000 євро, які надали приватні інвестори. Для порівняння: кошти на розробку автомобіля Mercedes класу Е сягали 1 мільярда євро.

8.jpg

Зараз італійський стартап розпочав кампанію на платформі Kickstarter, щоб зібрати додаткові 15 000 євро на подальшу оптимізацію Archimede. Коли розпочнеться серійне виробництво спортивного електромобілю, поки що невідомо. Очевидно лише, що в планах Futuro Solare підвищення максимальної швидкості автомобіля, бо електричний моторолер може стати більш швидкою і передусім дешевою альтернативою гоночному автомобілю з сонячними панелями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка