Італійська компанія запустила виробництво двосторонніх сонячних панелей

У місті Катанія(Італія) запустили нову виробничу лінію двосторонніх сонячних панелей останнього покоління з використанням гетероструктурної технології (HJT), яка поєднує в собі аморфний і кристалічний кремній.

Інноваційний майданчик на заводі 3SUN урочисто відкрила італійська компанія Enel Green Power 25 жовтня, передає ruscable.ru

Функція двостороннього захоплення дозволить вловлювати сонячне випромінювання в тому числі із зворотного боку поверхні і, таким чином, генерувати на 30% більше енергії. Двосторонні сонячні панелі мають ефективність більше 20% і номінальну потужність 400 Вт.

"Ми стали першою компанією в світі, яка в промислових масштабах виробляє сонячні панелі на основі інноваційної двосторонньої гетероструктурної технології "HJT", - сказав глава 3SUN Антонелло Іраче. - Шляхом розвитку інновацій у сфері технологій генерування сонячної енергії хочемо зробити так, щоб сонячна енергія стала практичним рішенням у питанні видобутку чистої енергії скрізь, де світить сонце".

Розробники переконують, що нові модулі зможуть працювати більше 35 років при високій продуктивності навіть в екстремальних погодних умовах.

Запуск нової виробничої лінії завершує проект технологічного переходу для заводу 3SUN 2.0, реалізація якого розпочалася у другому кварталі 2018 року і була розділена на три етапи з метою створення так званої "Фабрики сонця" (іт. "La fabbrica del sole") Enel Green Power, здатної випускати сонячні панелі на безперервній основі, 24 години в добу, 365 днів у році, виробляючи близько 1400 панелей в день, що в цілому складе близько 500,000 панелей на рік.

Таким чином, підприємство в Катанії здатне досягти номінальної виробничої потужності обсягом близько 200 МВт у рік і, таким чином, стати самим автоматизованим об'єктом з виробництва сонячної енергії в світі. На заводі працюватимуть понад 300 співробітників, ще понад 600 осіб будуть задіяні в суміжних бізнес-процесах. Мета полягає в тому, щоб подолати теоретичну межу ККД кремнієвих елементів в найближчі п'ять років за рахунок постійних інновацій в технології, а також досягти більше 28% їх ефективності.

Проект, в який було інвестовано близько 80 мільйонів євро, частково фінансувався Європейськими науково-дослідними та інноваційними програмами (Horizon 2020), частково Міністерством економічного розвитку Італії та регіоном Сицилія, а також за допомогою програм бонусного стимулювання за розвиток проектів Smart Factory 4.0.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: