Іспанці використовуватимуть макулатуру для виробництва енергоефективної цегли

Іспанські вчені розробили новий метод виробництва цегли, додаючи до глиняної маси велику кількість відходів целюлози. Отримана цегла має дуже хороші показники проникання тепла через неї в будинок і може застосовуватись для будівництва енергоощадних будинків.  

Після додавання целюлози до глиняної маси отриманий матеріал має характеристики подібні до теплоізолятора. А використання утилізації відходів паперового виробництва означає ще й велику користь для довкілля та дає економію коштів на утилізацію.  


Для отримання нової цегли проводять перемішування відходів целюлози з заготовленою глиною, піддають цю масу стисканню і перепускають через пристрій подібний до м’ясорубки. Отримана сира цегла потребу’є значно коротшого часу для випалювання, ніж традиційна. Поки що отримують цеглу, котра має невеликі розміри 3х1х6 см. Є можливість поєднання кількох цеглинок в одну більшу, котра зберігає попередні характеристики і є стабільним матеріалом.  

Зараз науковці працюють над питаннями міцності всієї цеглини. Характеристики міцності нової цегли практично доходять до нижньої межі нормативних значень. Йде пошук нових добавок, котрі повинні збільшити міцність нової цегли. Для цього використовують між іншим, кісточки оливок. Найкращий результат показують добавки відходів з продукції біоетанолу, що збільшує теплозберігаючі характеристики цегли на 40%. Планують запустити виробництво нової цегли протягом 5 років.

Читайте також: Як споруджують екобудинки з мішків із землею

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: