Іспанці пропонують будувати ферми на воді

Інженерно-архітектурна фірма Forward Thinking Architecture з Барселони (Іспанія) досить серйозно підійшла до проблеми перенаселення планети та зменшення територій для вирощування продуктів. Співробітники Forward Thinking навіть розробили інноваційний проект «Інтелектуальна плаваюча ферма» (Smart Floating Farms, SFF), що має поліпшити спосіб видобутку продуктів харчування в майбутньому, повідомляє ресурс Nk.org.ua

4.jpg

Розробка представляє собою плаваючи модульні споруди, що працюють виключно на сонячній енергії та поєднують в собі технології гідропоніки і аквакультури. Крім того, вони повністю автоматизовані і самодостатні. 
2.jpg
Такі модулі призначені для установки на водоймах, якими мало користуються. Розміщуючи такі ферми поблизу міст, можна  суттєво зменшити залежність від імпорту продовольства, а також скоротити витрати на транспортування та інші виробничі операції, пов'язані з вирощуванням сільськогосподарських культур.

Кожен модуль плавучої ферми має розміри 200х350 метрів. Його можна приєднати до інших модулів, сформувавши виробничий кластер, розділений вбудованими доріжками. 

Окрім ведення сільського господарства, модулі можуть бути пристосовані під дослідні центри та виставкові освітні майданчики.
3.jpg
Модуль SFF складається з трьох основних рівнів: нульовий рівень призначений для аквакультури і установки опріснювальних систем, перший рівень використовується для вирощування сільськогосподарських культур методом гідропоніки, другий рівень представляє собою дах з встановленими сонячними фотоелементами та резервуарами для збору, і зберігання дощової води.

5.jpg

За оцінками іспанських архітекторів, кожен модуль може виробляти щорічно більше 8000 тонн овочів і більше 1700 тонн риби.

Наразі «Інтелектуальна плаваюча ферма» знаходиться лише на стадії проектних розробок. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка