Іспанці обіцяють почати виробництво графенових акумуляторів вже цієї осені. Експерти сумніваються

Графен вважається матеріалом, що володіє майже чарівними властивостями. Неймовірно тверда, провідна, товщиною всього в один атом вуглецю сітка є чудовим накопичувачем енергії і відкриває широкі перспективи використання – від електроніки до біоінженерії, пише ресурс greentechmedia.com.

Винайдення цього матеріалу, який є потужним альтернативним джерелом виробництва електроенергії, дозволило запустити процес науково-дослідницької роботи по створенню інноваційних електричних батарей. Корпорація Graphenano і її дочірня компанія Grabat Energy, розробили акумулятори, що дозволять автомобілю проїхати 1000 кілометрів, а зарядка триватиме лише 8 хвилин.

Президент Graphenano Мартін Мартінез (Martín Martínez) стверджує, що нові акумулятори значно легші і безпечніші, ніж літій-іонні аналоги, й не схильні до вибухів, як літієві батареї. Більш того, ці нові революційні акумулятори в роздріб продаватимуться за приблизно тією ж ціною, що й застарілі літій-іонні еквіваленти.

Graphenano пропонуватиме через свою дочірню компанію три типи акумуляторів протягом декількох місяців. Кожен з них складається модульних комірок на основі графену. Перший тип – для електричних велосипедів, другий призначений для мотоциклів, а третій для стаціонарного внутрішнього зберігання.

Повний цикл виробництва обіцяють розпочати в жовтні, а Grabat за допомогою 200 співробітників прогнозує виробити 80 мільйонів комірок на рік на заводі компанії в Yecla в іспанській провінції Мурсія.

Проект має достатню кількість фінансової підтримки. Китайська компанія Chint заплатила 18 мільйонів євро (20 мільйонів доларів) на 10% частку в компанії.

На недавньому медіа-заході були присутні Мартінес і один з найбагатших людей Китаю, Nan Cunhui, разом з міністром промисловості Іспанії. На заході, Мартінес з гордістю демонстрував TÜV сертифікацію компанії поряд із перспективними прототипами акумуляторів.

Однак Професор Андреа Феррарі, директор Графенового центру Кембриджського університету і голова виконавчої ради європейського союзу проекту Graphene Flagship, скептично ставиться до планів компанії. Але він дійсно думає, що можливо виробляти велику кількість графену для власного використання.

Крім того, невизначеність оточує справжню природу комірок Graphenano, а також те, яку виробничу техніку компанія використовує для виробництва графену.

Тож наскільки вірогідним є те, що компанія зовсім скоро зможе використовувати графен для виробництва інноваційних акумуляторів? І якщо так, то наскільки кращими вони будуть?

Хесус де ла Фуенте, засновник і генеральний директор авторитетної іспанської компанії Graphenea, підтвердив, що дослідження проводяться по заміні вуглецю графеном в літій-іонних батареях. Проте, за його словами, це призведе лише до незначного поліпшення характеристик батареї.

Справжнім проривом, пояснив він, можуть бути так звані біохімічні «пост-літій-іонні» акумулятори, де графен використовується в катодах літій-сірчаних комірок. Тим не менш, цей тип технології потребує не менше п'яти років до його комерціалізації, а більш інноваційний потребуватиме більше десяти років.

Тому чимало відомих блогів, як Falacias Ecologistas, вже розкритикували плани Graphenano з виробництва акумуляторів.

«Для того, щоб зробити такий прорив, необхідна величезна команда дослідників – принаймні 100. Ця компанія говорить, що вона має 7. Там немає технічних даних і відсутня підтримка їхніх вимог».
Крім того, сертифікат TÜV, з гордістю продемонстрований на медіа-заході, як в компанії, так і на сторінці Facebook, при найближчому розгляді виглядає першою сторінкою протоколу випробувань. Представник з іспанського відділу маркетингу і комунікації TUV Rheinland, сказав по електронній пошті: «Ці компанії не сертифіковані TÜV Rheinland».

Не виключено, що Graphenano і Grabat можуть запропонувати новаторський продукт. Але гучні заяви вимагають гучних доказів – і ці докази поки що не були представлені.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка