Іспанські вчені відкрили новий спосіб отримання водню за допомогою мікрохвиль

Група дослідників з Політехнічного університету Валенсії та Іспанської національної дослідницької ради (CSIC) виявила новий метод, який дозволяє трансформувати електроенергію у водень або хімічні продукти виключно за допомогою мікрохвиль – без кабелів і без будь-якого типу контакту з електродами. Це являє собою революцію в галузі енергетичних досліджень, пише TechXplore.

Дослідження було опубліковане в останньому виданні Nature Energy. Технологія, розроблена та запатентована UPV та CSIC, базується на явищі мікрохвильового відновлення твердих матеріалів. Цей метод дає можливість здійснювати електрохімічні процеси без необхідності використання електродів, що спрощує та значно здешевлює його практичне використання.

«Це технологія з великим практичним потенціалом, особливо для накопичення енергії та виробництва синтетичного палива та «зелених» хімічних продуктів. Цей аспект сьогодні має важливе значення, оскільки транспорт і промисловість прагнуть здійснити перехід до декарбонізації, тобто вони повинні відповідати цілям на 2030-2040 роки щодо зменшення споживання енергії з викопних джерел, переважно природного газу та нафти», – підкреслює Жозе Мануель Серра, викладач CSIC.

Основним застосуванням цієї революційної технології є отримання «зеленого» водню (що виробляється без виділення парникових газів) для промислових та транспортних потреб. Як зазначає команда вчених, це технологія з великим потенціалом для автомобільного сектору, хімічної промисловості, металургії, виробництва добрив та багатьох інших галузей.

«Цей метод дозволить трансформувати відновлювану електроенергію, як правило, сонячного або вітрового походження, у продукти з доданою вартістю та «зелене» паливо. Він має незліченну кількість застосувань, і ми сподіваємось, що з'являться нові способи зберігання енергії, розробки нових матеріалів та хімічного виробництва», – підкреслює дослідник Хосе Мануель Катала.

Команда вчених вивчає інші перспективи використання цієї технології і нині зосереджує свої зусилля на надшвидкій зарядці акумуляторів. Однією з галузей застосування може стати дослідження космосу.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка