Іспанія повністю перейде на відновлювану енергію до 2050 року

Уряд Іспанії опублікував новий кліматичний план, згідно з яким країна повинна повністю перейти на забезпечення електроенергією з відновлюваних джерел до 2050 року. Цілі Іспанії навіть випереджають чинні плани Євросоюзу, пише Еuractiv.

У законопроекті, представленому урядом у вівторок, 13 листопада, уряд Іспанії окреслив свої плани на 2030 і 2050 роки. Головна мета полягає в тому, що Іспанія, п’ята за величиною економіка Європи, повинна перейти на 70% забезпечення електроенергії з відновлюваних джерел до 2030 року, а до кінця середини століття Іспанія планує отримувати з відновлювальних джерел (вітру, сонячної енергетики та гідроенергетики) всю електроенергію.

У 2016 році Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що споживання електроенергії в Іспанії вже задовольняється, головним чином, відновлюваними джерелами, які в цілому складають 23%, друге місце посідає атомна енергетика, яка забезпечує трохи більше 20%. Іспанія має намір скоротити викиди парникових газів, як мінімум, на 20% до 2030 року і на 90% до 2050 року. Для того щоб вилучити з енергетики вугілля, нафту і газ, Іспанія планує припинити випуск ліцензій на розвідку невідновлюваних ресурсів, заборонить фрекінг та відмовиться від нових субсидій на викопні види палива.

Щонайменше 20% національного бюджету планують виділяти на діяльність у сфері клімату. Законопроект буде поданий до парламенту Іспанії вже до кінця року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка