Іспанія першою у ЄС відмовиться від вугілля у 2027 році

Іспанія має намір першою на євроконтитенті повністю відмовитися від використання кам'яновугільних електростанцій у поточному десятилітті.

Про це іспанські енергетики заявили на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, передає news

У 2025 році іспанське королівство матиме лише одну діючу вугільну електростанцію, потужності якої будуть завантажені всього на 10% і яка повністю припинить роботу через два роки.

У 2019 році іспанський уряд припинив повсюдний видобуток вугілля після укладення угоди з профспілками про інвестування 250 євро млн в регіони з метою забезпечення більш плавного переходу до "зеленої економіки". Це дозволило скасувати податок на спалювання природного газу на електростанціях, який був введений для підтримки занепадаючої гірничодобувної промисловості.

За 40 років частка електроенергії, яку виробляють іспанські електростанції на вугіллі впала до мінімуму - 5% у 2019 році.

Торік у Іспанії частка електроенергії виробленої відновлюваними джерелами енергії склала 38%. У січні влада країни прийняла Декларацію про надзвичайну ситуацію у сфері клімату і навколишнього середовища, згідно з якою повний перехід на "зелені" джерела енергії буде здійснено до 2050 року.

У 2019 році виробництво вугілля скоротилося на 42% в таких країнах ЄС як Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія. Однак, приміром, Німеччина зможе закрити вугільні електростанції лише у 2038 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: