Ісландський стартап перетворює вуглекислий газ на геотермальній станції у гірські породи

У Ісландії на геотермальній електростанції Hellisheidi уловлюють і перетворюють вуглекислий газ у гірські породи.

Проект реалізує компанія з Рейк'явіка Carbfix спільно зі швейцарським стартапом Climeworks AG, який створює машини для уловлювання CO₂ безпосередньо з повітря, передає mind.ua

Запропонована технологія передбачає вловлювання і розчинення CO₂ у воді, а потім закачування його у землю, де він перетворюється на камінь менш ніж за два роки. На даному етапі для проходження реакції необхідні вулканічні породи, але Carbfix також працює над технологіями для інших типів грунтів. Вода, змішана з водою, з'єднується з кальцієм, магнітом і залізом з утворенням карбонатів, що заповнюють порожнечі в пластах.

«Це дешева, економічна і екологічно чиста технологія, яку можна масштабувати, – каже генеральний директор Carbfix Едда Сіф Пінд Арадоттір. – Ми робимо те, що природа робила мільйони років».

Технологія може працювати двома способами. Перший називається «вловлюванням вуглецю», коли газ вловлюється з димарів заводів і електростанцій, перш ніж він піде в атмосферу. Другий, більш складний процес – це «видалення вуглецю» – видалення CO₂ з повітря, яке нас оточує. Уловлювання вуглецю може скоротити викиди компанії або урядів до нуля, в той час, як видалення вуглецю може допомогти компенсувати їх викиди або навіть знизити їх вплив, прибравши з повітря більше CO₂, ніж вони виробляють.

«Уловлювання вуглецю завод Hellisheidi може зробити за нижчою ціною, ніж покупка вуглецевих кредитів, - зазначають у Carbfix. - Його процес коштує близько $25 за тонну у порівнянні з нинішньою ціною близько 40 євро ($48) за тонну у Системі торгівлі квотами на викиди ЄС, ключовому політичному інструменті блоку зі скорочення викидів.

Пряме вловлювання вуглецю з повітря Climeworks є набагато дорожчим. На вебсайті компанії приватні особи можуть купити компенсацію вартістю понад $1200 за тонну. Оптові покупці можуть отримати послугу дешевше.

Carbfix був заснований у 2007 році компанією Reykjavik Energy, ісландським університетом, CNRS у Франції та Інститутом Землі при Колумбійському університеті. Перші пілотні закачування були зроблені у 2012 році, після чого була запущена повномасштабна установка для уловлювання двох з шести турбін високого тиску на Hellis.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка