Ірландія запровадить податок на одноразові пластикові чашки

Ірландія до 2021 року запровадить так званий «податок на лате» – на одноразові пластикові кавові чашки. У такий спосіб влада країни прагне змінити звички споживачів і скоротити вплив використання одноразового пластику на довкілля, повідомляє Європейська правда.

Ірландія вдалась до активних дій у 2018 році після перевищення своїх щорічних асигнувань на викиди парникових газів третій рік поспіль. Це ще більше відкинуло країну від зобов'язань, передбачених Євросоюзом.

Уряд сподівається, що запропонований збір в розмірі до 0,25 євро за чашку стимулюватиме любителів кави носити з собою багаторазові «Keep Cups» замість одноразових. Багаторазові чашки вже дозволяють покупцям отримати знижку в деяких кав'ярнях. Ірландія запроваджує й інші нові підвищені збори для заохочення більш дружньої до довкілля поведінки. Наприклад, збір у розмірі 0,25 євро на дорожчі пластикові пакети, що продаються на касах у супермаркетах. Ірландія вперше ввела податок на пластикові пакети в 2002 році.

Ставка податку на одноразову чашку, ймовірно, складе 0,10 євро, 0,15 євро або 0,25 євро після завершення шеститижневих консультацій і дослідження ринку. Чашка кави в Ірландії може коштувати близько 3 євро. Уряд також розробить другий етап зборів з 2022 року, орієнтований на контейнери для їжі з собою і третій етап, спрямований на розв'язання проблеми упаковки харчових продуктів в торгових точках, в тому числі для хлібобулочних виробів, фруктів та овочів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: