Ірландія заборонить видобуток нафти і газу у морі

Ірландія може повністю припинити видобуток нафти і газу у морі.

Про це заявив коаліційний уряд, сформований політичними партіями Fianna Fail, Fine Gael та Партією зелених, передає energosmi.

«Нові ліцензії на розвідку газу будуть анульовані так само, як була згорнута розвідка нафти», - заявила коаліція, додаючи, що заборона буде стосуватися виключно майбутніх ліцензій, а не існуючих в даний час.

Заборона практично на всю майбутню розвідку вуглеводнів викликала незадоволення ірландської промисловості - комерційне газове родовище 1 TCF Corrib розташоване приблизно в 80 км від ірландського узбережжя генерував 50-60% потреб країни на своєму піку всього через два роки після запуску - у 2017-2018 роках.

Закриття нових ліцензій на розвідку газу позбавить ірландських споживачів енергії з внутрішніх джерел і неминуче зробить країну більш залежною від Сполученого Королівства.

Менше року тому Таоізіч Лео Варадкар заявив на Асамблеї ООН у вересні, що Ірландія припинить практику буріння свердловин на нафту, взявши до уваги рекомендації незалежної Консультативної ради зі зміни клімату. «Однак розвідка природного газу як необхідне паливо для переходу до більш зеленого майбутнього повинна продовжуватися», - сказав він тоді.

Гіпотетично Ірландія також могла б стати споживачем СПГ, якби ірландське населення не зазнавало аналогічного обурення з приводу ідеї імпорту фрекінгового газу з США (фрекінг як і раніше заборонений в Ірландії). СПГ Shannon, вперше запропонована ще в 2003 році і є частиною проектів загального інтересу Європейського Союзу, залишається в зародковому стані через ворожість народу до цієї ідеї. Були запропоновані ще два проекти СПГ, Inisfree LNG і поки ще неназваний проект FSRU LNG, але обидва вони залишаються в зародковій стадії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: