Ірландія встановить вітрові та сонячні станції загальною потужністю 1,3 ГВт

В Ірландії побудують 63 сонячних і 19 наземних вітряних електростанцій загальною потужністю 1,3 ГВт.

Такі результати першого аукціону на електроенергію з відновлюваних джерел енергії, які ірландський уряд затвердив на початку вересня, передає elektrovesti

У рамках реалізації 82 проектів потрібно встановити близько 160 нових вітряних турбін загальною потужністю 479 МВт і сонячних панелей загальною потужністю 796 МВт і площею близько 1750 гектарів.

Згідно з опублікованими результатами, розрахунковий річний обсяг виробництва електроенергії від проектів, які отримали контракти, становить 2 237 ГВт*год, з яких 1470 ГВт*год припадають на наземні вітряні електростанції і 767 ГВт*год — на сонячні.

За даними уряду Ірландії, цей обсяг становить близько 10% від необхідної кількості електроенергії з ВДЕ, що призведе до досягнення мети в цій галузі, яка становить 70% електроенергії з ВДЕ до 2030 року. Щоб підтримати досягнення цієї мети, уряд має намір провести чотири аукціони.

Уряд Ірландії також заявив, що схвалені проекти принесуть інвестиції у розмірі 1,4 мільярда євро і створять 1000 робочих місць, таким чином підтримуючи відновлення ірландської економіки.

Цікавою особливістю першого ірландського аукціону на електроенергію з ВДЕ стала середньозважена ціна, яка становить 74,08 євро/МВт*год для всіх проектів і 72,92 євро/МВт*год для успішних проектів сонячних електростанцій. Особливо для сонячних електростанцій, це відносно висока ціна, яка, наприклад, майже на 40% вище, ніж середньозважена ціна в останньому раунді аукціонів для сонячних електростанцій в Німеччині.

Незважаючи на відносно високу досягнуту середню ціну, на думку уряду Ірландії, це успіх, який являє собою значне скорочення витрат у порівнянні з попередніми програмами фінансової допомоги. Крім того, поточна схема підтримки представлена у формі так званих контрактів на різницю (CfD), що забезпечують фіксовану ціну на електроенергію, вироблену протягом усього періоду дії права на фінансову підтримку. У період нижчих ринкових цін, ніж конкурентна, виробник отримає премію до ринкової ціни на електроенергію. Навпаки, в період більш високих цін різниця буде оплачена виробником. У період негативних цін на електроенергію бонуси виробнику не виплачуються.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка