В Ірані біля міста Мешгін Шахр будують першу геотермальну електростанцію на Близькому Сході.
Проект реалізує іранський Холдинг теплових електростанцій (Thermal Power Plants Holding Company, TPPH) в рамках стратегії з розвитку джерел екологічно чистої енергії і поступового відходу від використання викопного палива в енергетиці, передає teknoblog.
Станція буде побудована біля підніжжя гори Себелан - згаслого стратовулкана на північному заході Ірану - у 85 км на північний захід від міста Ардебіль.
На початковому етапі генеруюча потужність станції складе 5 МВт з можливістю подальшого її збільшення до 50 МВт. На станції буде встановлена газова турбіна MGT-75 - спільна розробка TPPH, групи іранських компаній MAPNA Group і науково-дослідного інституту niroo Research Institute. Обсяг інвестицій TPPH в реалізацію даного проекту склав $40,4 млрд.
Зараз для геотермальної електростанції Meshgin Shahr буряться 11 свердловин, сім з яких вже досягли розрахункових горизонтів.
Першу в країні геотермальну електростанцію введуть в експлуатацію в період з 19 лютого по 20 березня 2021 року.
Геотермальна електростанція покликана задовольнити зростаючий попит на електроенергію в країні. Причому Тегеран вважає геотермальну енергію дешевшою і надійнішою, ніж інші поновлювані джерела, такі як, наприклад, гідроенергетика.
У геотермальних електростанціях використовується високотемпературний пар, що надходить з глибоких шарів земної кори через зіткнення грунтових вод з магмою. Цей пар подається на турбіни, що приводять в дію електрогенератори.
Крім виробництва електроенергії, потужності станції будуть використовуватися для опалення під час занадто холодних для цих широт зим, а також для кондиціонування будинків влітку.