Інженери освоїли роботів, які сортуватимуть радіоактивні відходи на ЧАЕС

Українські інженери освоїли роботів, які розбиратимуть та сортуватимуть уранові стрижні у новому сховищі Чорнобильської атомної електростанції.

Наразі фахівці працюють з цілком безпечними імітаторами відпрацьованого палива, передає ТСН.

Кілька інженерів спостерігають за процесом у «гарячій» камері крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою спеціальних камер. Якщо ж якийсь із механізмів зламається, то спеціальний підіймач відправить його з радіаційного приміщення на ремонт.

Передбачається, що справжні уранові стрижні привезуть у нове сховище відпрацьованого палива на початку 2018 року.

У новому сховищі відпрацьованого радіоактивного палива, яке розташоване в кількох сотнях метрів від ЧАЕС, досі тривають оздоблювальні роботи і фахівці ходять у будівельній формі.

Наразі понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається у старому сховищі, термін експлуатації якого закінчується через 7 років. Всі уранові збірки перевезуть у нове сховище: зі старого у нове приміщення відпрацьоване ядерне паливо потрапить по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану "гарячу камеру", яка має метрові стіни обшиті сталевими листами.

Роботи перемістять контейнер із 9 урановими системами з «гарячої камери» у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали.

Нове сховище вартістю близько 400 мільйонів євро звели за гроші в основному закордонних інвесторів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка