Інженери з Мінська створюють 3D принтер для друку меблів з пластикових пляшок

Незабаром в Білорусі може з'явитися 3D-принтер, на якому можна буде друкувати меблі з пластикових пляшок. Команда smARTech з Мінська створила проект виробничого комплексу – зараз розробники шукають інвестора. Інженери хочуть не тільки вирішувати екологічну проблему утилізації пластикових відходів, а й змінювати погляди людей на необхідність сортування сміття та раціонального споживання, пише БЕЛТА.

У Білорусі тільки 30% всього обсягу пластикової тари повертається з білоруських конвеєрів на заводи з переробки, а решта 70% залишаються на полігоні. Одна з причин такого співвідношення – те, що білоруси не дуже активно сортують сміття. За даними Белстату, тільки кожен четвертий житель країни розділяє відходи на різні категорії. Люди не бачать матеріального вираження результатів їхньої праці, тому неохоче докладають зусиль в цьому напрямку.

2.jpg


«Ми захотіли запропонувати своє бачення вирішення цієї проблеми і застосувати наші знання і навички. І придумали таку технологію: пластикові пляшки подрібнюються в крихту за допомогою спеціального пристрою, далі отриману крихту потрібно переплавити в матеріал, придатний для 3D-друку. Ми назвалися ReBottle, щоб бути у всіх на слуху, але ми можемо використовувати для друку не тільки пляшки, а й інші види відходів побутового пластику: корпуси телевізорів, банки з-під шампуню, кришки, поліетиленові пакети».

Інженери вирішили друкувати з вторинного пластику вуличну меблі. Виробничий комплекс коштуватиме $ 10-15 тис, та потребує приміщення в 150-200 кв. Комплекс складатиметься з шредеру для подрібнення пластику, екструдеру для підготовки подрібненої сировини в матеріал, придатної для 3D-друку і, власне, самого 3D-принтера з великою областю друку (розмірами 1 м x 2,5 м x 1,5 м ).

«Поки ми вирішили зупинитися на лавках. Розробили ескізи і дизайн. Виготовили макет, важить він 230 г – для його виробництва знадобилося 230 г пляшок. Для виготовлення повноцінної лавки вагою від 23 до 50 кг знадобиться від 1 тис. до 2 тис. пляшок. Пластикові відходи є у вільному продажу. Друк одного виробу триватиме 6-8 годин».

За таким же принципом можна створити не тільки вуличні меблі, але і елементи інфраструктури: контейнери для сміття, ліхтарі, деякі елементи дитячого майданчика. Головний недолік пластика - то, що він довго розкладається. Водночас це перевага з точки зору стійкості до зовнішніх чинників. Меблі будуть більш довговічними, ніж подібні вироби з дерева або металу, оскільки не будуть гнити, піддаватися корозії. Якщо ж лаву зіпсують, її можна буде подрібнити і знову надрукувати на 3D-принтері. Однак нескінченно використовувати один і той же пластик не можна, потрібно буде додавати певні присадки.

Технологія 3D-друку може стати в нагоді не тільки при виготовленні меблів, але і в інших сферах, наприклад в ремонті.

«Одна з ідей, яка нас надихає, – побудувати найбільшу лавочку в світі. За кожну тонну переробленого пластику ми будемо додавати певний метраж – тобто наша лавочка буде нескінченною. Зараз найбільша лавка досягає 1,1 тис. метрів і знаходиться в Європі».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка