Інвестори з Бахрейну хочуть збудувати у Черкасах сміттєпереробний завод за $80 млн

Інвестори з Королівства Бахрейн мають намір побудувати у Черкасах комплексне підприємство з переробки твердих побутових відходів за 80 млн доларів, procherk.info.

Запропонований компанією OAK Utility Solutions@Development W.L.L. об’єкт планується звести на місці колишнього промислового гіганту - заводу "Хімволокно". Інвестиційний проект, який стартував 19 серпня 2015 року після підписання сторонами відповідного договору, передбачає повну переробку сміття з виробництвом електроенергії та синтетичного газу.

Потужність підприємства дозволятиме переробляти до 400 тонн сміття на добу. На заводі працюватиме сортувальна лінія та піролізна установка, яка розкладатиме тверді побутові відходи на молекулярному рівні у вакуумі, без доступу кисню, і не забруднюватиме навколишнє середовище. В результаті такої переробки лише 5-10% ТПВ відправлятиметься на захоронення, наголошують інвестори.

Як зазначив виконавчий директор компанії OAK Utility Solutions@Development W.L.L. Гарет Роберт Браун, сучасні модульні конструкції дозволять нарощувати потужності виробництва в разі виникнення потреби.

В залежності від складу відходів виробництво даватиме зольний залишок у 5-10%, який можна буде використовувати як сировину для виробництва пластифікаторів, зауважують інвестори. Передбачається, що для забезпечення безперебійної роботи завод складуватиме сировину на власній території, дотримуючись європейських стандартів екологічної безпеки.

Як зазначив Андрій Богоявленський, виконавчий директор Проектної компанії ТОВ "Еко-Байк", створеної у листопаді 2014 року для входження бахрейнських інвестицій на український ринок, протягом 1,5 місяців ОАК разом з КП "Черкаська служба чистоти" визначала калорійність відходів у різних районах міста. Вручну було відібрано 9 тонн відходів, морфологічний аналіз яких показав, що завод даватиме 17 мегават електроенергії, з яких певний обсяг витрачатиметься на роботу підприємства, а близько 14 мегават – подаватиметься в енергосистему, розповідає фахівець.

У Черкаській ОДА розраховують залучити до проекту Канів, Смілу та 6-8 прилеглих районів. Передбачається, що комплексне підприємство з переробки твердих побутових відходів не тільки звільнить Черкаси від сміття, створить близько 100 робочих місць, а й стане першим кроком у вирішенні загальнонаціональної проблеми побутових відходів.

Кошти на реалізацію проекту, вартість якого, згідно з попередніми підрахунками, становить 80 млн доларів, надасть OAK Utility Solutions@Development W.L.L. та арабські банки. Сума першої інвестиції - 800 тис. доларів.

Наразі на розробку проекту, побудову заводу та його запуск бахрейнським інвесторам потрібно близько 18 місяців.

OAK Utility Solutions@Development W.L.L. має 16-річний досвід роботи в країнах Перської затоки.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка