Інвестори готові побудувати в Ужгороді дві міні-ГЕС за 8 місяців

ТОВ «Закарпатське енергетичне товариство» готове побудувати в Ужгороді дві міні-гідроелектростанції, повідомляє zaholovok.com.ua.

Наразі інвестор чекає на погодження обласним центром дозволу на розробку детального плану об’єктів.  

Спроектовані за новітньою французькою технологією міні-ГЕС розмістять у межах міста - біля стадіону "Авангард" та парку "Підзамковий". Одна гідроелектростанція потужністю 1 мегават на годину(6,5 млн мегават за рік) займатиме 0.5 га водного фонду. Передбачається, що землі парків використовуватися не будуть. 

IMG_9869.jpg

Як зазначив автор та розробник проекту Віктор Акатов, руслові гідроелектростанції не потребують будівництва окремих труб, в процесі роботи не нагріваються, не шумлять (37 обертів за хвилину), а у разі паводку турбіна може зміщатися. На додачу, такі міні-ГЕС не шкодять рибі.

Реалізація проекту, стверджує представник компанії, дозволить покращити екологічний стан річки Уж та спорудити рекреаційні зони. Так, дамба біля "Авангарду" дозволить повернути рівень води до рівня 70-75-х років у болоті біля Боздоського парку та пустити рибохід по каналу, який у ньому проходить. Навколо дамби передбачається відновити набережну та створити рекреаційну зону.

До того ж у проекті передбачена соціальна складова, благоустрій територій і берегоукріплення – зведення захисних дамб. Окрім того, кожна станція перерахує одноразово по 150 тис. гривень на потреби Ужгорода. Певні вигоди місто отримає у період будівництва, потім – лише податки. Екологи зауважують, що законодавство ЄС передбачає систематичні виплати, а неодноразову компенсацію за погіршення стану екології, до якого в будь-якому разі призводять і руслові, і дериваційні ГЕС. Еко-енергія за зеленим тарифом не буде обходитися громаді дешевше, ніж її продають нині.     


Перші кроки щодо реалізації проекту Закарпатське енергетичне товариство зробило у 2014 році, отримавши дозвіл на дослідження можливості спорудження міні-ГЕС без нанесення екологічної шкоди довкіллю. На топографію, гідрологію, геодезію компанія витратила, за словами Віктора Акатова, близько 700 тис. гривень. Отримані результати дозволяють будувати такого типу міні-ГЕС на річці Уж, воду в якій необхідно підняти на 2 метри, а не на 4, як пропонувалося раніше.

Примітно, що ТОВ "Закарпатське енергетичне товариство", зареєстроване в Ужгороді, обіцяє побудувати міні-ГЕС протягом 8 місяців, однак досвіду спорудження подібних об’єктів компанія не має. Одну станцію, якою можна керувати на відстані, обслуговуватиме 5 працівників. 

Інвестор планує вкласти у зведення міні-ГЕС 3,5 млн євро. Передбачається, що проект окупиться за 8-10 років.

Наразі проект потребує схвалення рибгоспу, держекоінспекції та громади Ужгорода. В разі погодження розробки детального плану компанія пробурить свердловину, яка повинна остаточно підтвердити придатність чи непридатність місцевості для зведення об’єктів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка