Інвестиції та Україна: ініційовано новий арбітраж через ретроспективне зниження "зеленого" тарифу

Бельгійська компанія SREW N.V., що на 75% володіє ТОВ «Дніпро-Бузька ВЕС» потужністю 110 МВт, звернулась до міжнародного арбітражу з позовом на державу Україна через ретроспективне зниження «зелених тарифів». Це вже друге звернення проти України в міжнародний арбітраж за таким спором, повідомляє  ExPro. 

Відповідний запит зареєстрований 28 жовтня в Міжнародному центрі з урегулювання інвестиційних спорів.

Як зазначено в запиті в ICSID, основою для арбітражу є порушенне угоди між урядом України та Бельгійсько-Люксембурзьким економічним союзом щодо захисту інвестицій (BIT Belgium-Luxembourg - Ukraine 1996).

Раніше литовська компанія Modus Energy International B.V. 23 березня цього року звернулась до міжнародного арбітражу з позовом на державу Україна через ретроспективне зниження «зелених тарифів», сума позовних вимог оцінюється в щонайменше €11,5 млн.

Дніпро-Бузька вітрова електростанція загальною потужністю 110 МВт буде розміщена на території Білозерського району Херсонської області на півдні України. Вона складатиметься з 25 турбін. Вітрова електростанція знаходиться на відкритій місцевості з перепадами висот від 25 м до 42 м. Будівництво ВЕС розпочалось у 2019р, запланований обсяг інвестицій становить 188 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка