Іноземні інвестори зацікавились теплообмінником кіровоградського школяра

Дев’ятикласник Назар Гарасько із села Миронівка на Кіровоградщині розробив рекуператор, новина про який докотилася навіть до Італії. Іноземні інвестори просять креслення установки, яка допомагає зберігати взимку тепло при провітрюванні, пише kp.ua.

«Подібні рекуператори є і за кордоном, але вони дорогі, наша розробка вдвічі-тричі дешевша, - розповіла науковий керівник школяра, керівник гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Олександрійського палацу дитячої та юнацької творчості Світлана Піскова. – Така вартість обумовлена тим, що конструкція конусообразного рекуператора складається зі спіральної алюмінієвої рамки, на яку встановлені лопаті, покриті тонкими мідними листами».

Рекуператор або, простіше кажучи, теплообмінник, не потребує для роботи електроенергії. Система працює завдяки спрямованому повітряному потоку. Прототипом для конструкції рекуператора Назара став звичайний дитячий вітрячок. З тією лише різницею, що лопаті у нього не прямі, а спіралеподібні. Саме ця форма лопатей і природний потік повітря в кінцевому підсумку забезпечують і провітрювання, і обігрів приміщення. Причому влітку «настройка» змінюється і приміщення охолоджується. Взимку на нагріванні можна заощадити до 30% коштів, що виділяються на оплату опалення, влітку – до 70% бюджету, який витрачається на кондиціювання. Встановити такий рекуператор можна і в стіні, і в склопакеті, в житлових будинках та господарських приміщеннях.

Свій винахід школяр хоче запатентувати, а незабаром представить на міжнародному конкурсі інновацій в Києві. Керівник школяра зізнається, що отримує безліч пропозицій від іноземних інвесторів надіслати креслення рекуператора. Цікавляться винаходом і люди, які хочуть заощадити споживання газу – з настанням опалювального сезону це особливо актуально.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: