Інноваційний одяг стає екологічним захисником

Завдяки науковцям, нові технології одягу з цікавими захисними властивостями стануть доступними в найближчий період. Одяг зможе стати захисником власника від опромінення, від електромагнітного поля або від шкідливих наночастинок.

Колишня назва «захисний одяг» асоціюється з безликими фартухами та робочими комбінезонами. А найновіше захисне вбрання виконується унікальними текстильними технологіями, охоронного покриття практично не видно.

Створений новий матеріал, який оберігає людську шкіру від ультрафіолетового випромінювання, яке має здатність проникати через звичайний одяг. Новинка допоможе забезпечити охорону людини при роботі з бактерицидними лампами, з тестерами банкнот від шкідливого опромінення. Новий одяг допоможе забезпечити захист у всьому спектрі такого випромінювання. Для тестування виготовили рукавиці, які перевірили працівники виробництва цінних паперів, де використовують лампи-аналізатори автентичності банкнот. А куртки і шапки, виготовлені за новою технологією, перевіряли робітники, які монтували трамвайну колію.

11.jpg

Хоча з першого погляду здається, що новий одяг є «недихаючим», таке враження змінюється після користування. Він зручний та «дихаючий». 

Інновацією для такого одягу є матеріал, який має два варіанти модифікації. В структуру матеріалу ввели волокно целюлози, яке поглинає випромінювання, а другим складником стало покриття на основі мікро- і наночастинок, які відбивають ультрафіолет. Досягнуто значення показника UPF (Ultraviolet  Protection Factor) на рівні 40, а звичайна бавовна має показник 8. 

Застосували новий матеріал і для штор, якими завішені вікна в кімнатах, де зберігаються стародруки, щоб захистити від ультрафіолету і зберегти їхню довговічність. 

А для захисту персоналу станцій мобільного зв’язку від електромагнітного випромінювання використали інноваційні тканини з металізованим напиленням, яке відбиває випромінювання. Цим способом можна захищати і весь будинок від випромінювання сусідньої сотової станції. 

Створені маски для захисту дихальних шляхів від пилу, диму і наноаерозолів. В одному з варіантів масок, використали зерна і гранули вугілля, які забезпечують поглинання пари або газів. Це на 20% покращило абсорбційні властивості захисту. Інший варіант – використання янтарю і перліту. Цей матеріал затримує частинки пилу і токсичні частинки при середніх манометричних розмірах. Ефект поглинання покращується  на 40%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка