Індійський Ан-32 здійснив перший політ повністю на біопаливі

У Індії літак Ан-32 вперше здійснив політ на біопаливі, яке виробляється з нехарчових "деревних масел".

Ініціатором переходу авіації на відновлювані джерела енергії стали Військово-повітряні сили країни, передає wing.com.ua

Біопаливо виготовляють з нехарчових масел, які містяться у насінні та плодах дерев вирощених у районах Чхаттісгарх.

Випробування, під час якого обидва двигуни Ан-32 працювали на 10% суміші індійського біопалива проводилися 31 січня у високогірному аеропорту Кушок Бакула Римпоче міста Лех.

Напередодні експлуатаційні якості літака були перевірені на авіабазі Чандігарх.

Лех, що знаходиться на висоті 3256 метрів над середнім рівнем моря, є одним з найвищих і складних аеродромів у світі: навіть за ясної погоди посадці і зльоту літака заважають розріджена атмосфера, турбулентний вітер і близькість до гористої місцевості.

Оцінка експлуатаційних характеристик біопалива в цих умовах важлива з експлуатаційної точки зору. Це підтверджує здатність авіаційного двигуна безперебійно працювати на біопаливі в екстремальних умовах. Випробування проводилися командою льотчиків-випробувачів з Бангалору і пілотів з оперативних ескадрилій.

Успішний випробувальний політ продемонстрував здатність індійських ВПС використовувати нові технології, одночасно враховуючи місцеві можливості. Технологія виробництва біопалива була розроблена індійським інститутом нафти CSIR у 2013 році, але не може бути протестована і сертифікована для комерційного використання через відсутність в країні випробувальних авіаційних випробувальних потужностей. У 2018 році Індійські ВПС спонсорували цей проект і направили людські та матеріальні ресурси для повного спектру випробувань палива, використання якого сприятиме скороченню вуглецевого сліду.

Індійські ВПС вперше використовували суміш біопалива у літаках у 2019 році, коли Ан-32 пролетів над Нью-Делі під час повітряного параду до Дня Республіки.

Торік, наприкінці травня, українські військово-транспортні літаки Ан-32, які стоять на озброєнні ВПС Індії, отримали сертифікацію для польотів з використанням біопалива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка