Індійські вчені створили біодизель на кокосовому маслі, що коштує менше $1 за літр

Індійські вчені знайшли нове застосування кокосового масла. Група вчених з Інституту дослідження біотехнологій та Інженерно-технічного коледжу, розташованих у м. Кочі (південь Індії), проводили  експеримент по роботі чотиритактних автомобільних двигунів на біодизелі, отриманого з кокосового масла. За словами вчених, при використанні одного літра розробленого ними палива пробіг автомобіля Tata Ace (перша індійська міні-вантажівка, здатна перевозити менше ніж тонну), що використовувався в якості зразка для досліджень, збільшився з 16 до 22,5 кілометрів. Наразі експериментатори ведуть переговори про комерційне виробництво «біопалива на кокосі», повідомляє Український Біопаливний Портал

Для виробництва 760 літрів такого палива необхідно близько 10 тисяч кокосових горіхів. Крім того, в процесі переробки утворюються побічні продукти, а саме: 5 т. кокосового лушпиння, 2,5 т. шкаралупи, 1250 літрів кокосового соку, 1,2 т. жмиху і близько 70 літрів гліцерину. Кожен з цих продуктів також можна використовувати, що робить можливість встановлення конкурентоспроможної ціни на саме паливо.

5.jpg

Для експерименту вчені купили абсолютно новий автомобіль. В ході випробувань пробіг «піддослідного» авто на винайденому біодизелі склав 20 000 кілометрів, довівши тим самим можливість використання кокосового масла в якості біопалива. Розрахункова вартість цього продукту становить 40 індійських рупій за літр (приблизно $0,65). 

Наразі розробники подали заявку на отримання патенту в США, і ведуть переговори з міністром з питань ВДЕ про можливість комерційного виробництва біопалива.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка