Індійська компанія почала серійний випуск їстівних пакетів

Індійський стартап EnviGreen розробив на 100% органічні пакети, що складаються з натурального крохмалю і рослинних масел, та за своїм виглядом і властивостями схожі на пластикові. Пакети екологічно чисті і навіть придатні для вживання, пише сайт Gearmix.

Заснував компанію EnviGreen та винайшов їстівні пакети індієць Ашватху Хедж. Ідея виникла в нього, коли в деяких містах заборонили пластикові пакети і люди шукали їм заміну. Чотири роки експериментуючи з різними матеріалами, він врешті-решт знайшов потрібний, що складається з 12 інгредієнтів (в тому числі картоплі, маніоки, кукурудзи, натурального крохмалю, рослинного масла, бананів і квіткового масла). Сировину спочатку перетворюють у рідину з якої й виготовляють пакети. Виробничий процес тримають у найсуворішій таємниці.

Екологічний пакет індійської компанії коштує приблизно на 35% дорожче, ніж пластиковий. Однак він має значно більше переваг, ніж пластик: такий пакет розкладається за 180 днів, у воді кімнатної температури менш ніж за добу, а у киплячій – всього за 15 секунд.

«Ми не використовуємо жодних хімічних сполук. Навіть для друку застосовуються натуральні барвники», – хвалиться Ашватх.

Викинуті пакети не лише не заподіють школи екології, а й можуть стати харчами для тварин. При спалюванні вони також не виділяють токсичних речовин. Після проведення серії випробувань, серійне виробництво їстівних пакетів схвалив Державний комітет з контролю забруднення навколишнього середовища штату Карнатака.


Компанія EnviGreen вже побудувала в Бангалорі завод, де виробляється близько тисячі метричних тонн екологічно чистих «пластикових» мішків щомісяця. Показник не дуже високий, адже тільки Бангалор щомісяця використовує понад 30 тисяч метричних тонн пластикових пакетів, але Хедж збирається наростити потужності свого заводу. Компанія вже почала постачати пакети в корпоративні торгові мережі, як Metro і Reliance, а в майбутньому хоче використовувати свою продукцію для підтримку місцевих фермерів:

«У нас з'явилася ідея залучити сільських фермерів Карнатаки до виробництва сировини для нас. Ми також плануємо поширювати насіння, щоб допомогти їм вирощувати сировинні продукти в необхідних для виробництва пакетів кількостях».

Загалом, щодня індійці викидають 15 тисяч тонн пластику, з яких лише 9 переробляються. Кому компанія EnviGreen має допомогти вирішити цю проблему.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка