Індія скоротила прогноз споживання вугілля через зростання ВДЕ

Згідно висновків нової доповіді, опублікованої державною компанією Coal India, яка видобуває більшу частину вугілля в країні, зростання попиту на вугілля в Індії  буде "суттєво зменшуватися" за рахунок переходу до відновлюваних джерел енергії, повідомляє CleanTechnica.

Coal India наразі видобуває та постачає більшість вугілля в Індії -  понад 84%. Ця компанія є найбільшим у світі виробником вугілля, тому її позиція щодо майбутнього енергетики дуже знаковою. У доповіді Coal Vision 2030, в якій окреслені плани та прогнози розвитку вугільного сектору в Індії до 2030 року,  Coal India зробила вражаюче визнання: "Зі зростанням проблеми зміни клімату, що загрожує людству (незалежно від позиції США) та зміщення інвестиційного фокусу в світі на фінансування на відновлюваних джерел енергії, те що чиста енергетика замінить вугілля - це справа часу". Автори доповіді також відзначили, що  будівництво нових шахт є недоцільним.

Події минулого року також свідчать про те, що попит на вугілля у Індії  буде суттєво зменшуватися. У лютому 2017 року індійські газети повідомили, що імпорт вугілля в країну скоротився на 21,7%. Незабаром штат Гуджарат скасував плани з будівництва ультра-ТЕС потужністю 4 гігаватт (ГВт), після цього послідував перегляд і інфраструктурних планів по всій країні - в цілому було скасовано 13,7 ГВт проектів вугільних ТЕС. Також  у червні 2017 року Coal India оголосила про плани закрити 37 підземних шахт.

Поряд з цим міжнародні аналітики передбачають, що Індія досягне точки максимального попиту на енергетичне вугілля менше ніж за 10 років. На це вказує дослідження опубліковане в листопаді 2017 року, яке провели експерти міжнародного Інституту енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA). Дослідники також підкреслили, що підвищення енергофективності та перехід на відновлювані джерела вже дає вагомі результати і дозволяє скорочувати імпорт вугілля.

"Мета Індії припинити імпорт енергетичного вугілля до кінця цього десятиліття, наразі є логічним економічним наслідком", - відзначив Тім Баклі, провідний автор цієї доповіді та директор з досліджень фінансування енергетики.

Прогноз IEEFA передбачає, що споживання енергетичного вугілля в Індії найімовірніше досягне піку до 2030 року на рівні не більше 10% за нинішній, що є набагато нижчим піком, ніж поточні офіційні прогнози.  Експерти також висловили стурбованість стосовно того, що прогнози глобального переходу до низьковуглецевої економіки та відновлюваних джерел енергії з'являються лише в довгострокових стратегічних документах, але ще не проникають в оперативне планування. На їх думку подальші інвестиції в вугільні проекти можуть мати руйнівні економічні наслідки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка