Індія побудувала 34 тис. км доріг з морського пластику

Кожен з 1,3 мільярда жителів Індії щорічно використовує близько 11 кг пластика – велика його частина потрапляє в Індійський океан і Аравійське море. Як наслідок, ці відходи шкодять рибі і іншим мешканцям водойм. Міністром штату Керала Дж. Мерсікутті Амма було розроблено кампанію «Чисте море», яка передбачає будівництво доріг з виловленого рибалками пластику. Завдяки цьому в Індії вже побудовано 34 тисячі кілометрів доріг, повідомляє Вusiness traffic.

Тільки в перші 10 місяців рибалки виловили з Аравійського моря близько 25 тонн пластику, в тому числі 10 тонн поліетиленових пакетів і пляшок. Раніше увесь пластик, виловлений разом із рибою, рибалки просто викидали назад у море. Зараз всі ці відходи доставляють на сушу, де їх подрібнюють і переробляють на матеріал для покриття доріг. Більшість шляхів – місцевого значення у сільській місцевості.

Використання переробленого пластику є більш дешевою альтернативою звичайним пластиковим добавкам для дорожніх покриттів. На кожен кілометр пластикової дороги використовується мільйон пластикових пакетів, що дозволяє заощадити близько однієї тонни асфальту. Кожен кілометр коштує приблизно на 8% менше, ніж звичайна дорога. До того ж, таке покриття стає все більш популярним, оскільки воно робить дороги більш стійкими до високих температур. Температура плавлення для пластикових доріг становить близько 66 ° C, в порівнянні з 50 ° C для звичайних доріг

Згідно з даними Центру досліджень навколишнього середовища ім. Гельмгольца, річки Інду та Гангу в Індії несуть у океан найбільшу кількість пластикового сміття. Тим часом Індійський океан є другим за ступенем забруднення пластиком з усіх світових океанів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: