Індія і Британія створять глобальну мережу для передачі сонячної електроенергії

Індія і Великобританія створять глобальну мережу для передачі сонячної електроенергії з одного місця в інше.

Як заявив генеральний директор Міжнародного сонячного Альянсу(МСА) Аджай Матур, запуск проекту "Ініціатива зелених мереж" повинен відбутися на Конференції ООН з клімату COP26 у Глазго, передає TechXplore

«Хоча сонячна енергія стає дешевшою, ніж більш брудні альтернативи, країни не можуть покладатися на неї вночі і повинні повернутися до викопного палива, яке виробляє парникові гази, що викликають потепління землі, - зауважив він. - Це особливо актуально у таких країнах, як Індія, де попит на електроенергію стрімко зростає».

За словами Аджая Матура, новий проект заснований на ідеї того, що сонце завжди світить у якійсь частині світу і спрямований на створення глобальної мережі, яка буде передавати енергію сонця з одного місця в інше.

"Наприклад, коли в Східній Азії темно, в Індії все ще світло, якби між Індією і Східною Азією був кабель, цю сонячну електрику можна було б поставляти у Східну Азію, - сказав він. - Інвесторам необхідно переконатися у безпеці вкладення своїх інвестицій і їх прибутковості, крім того, вони повинні переконатися у тому, що вироблена електроенергія може бути продана за доступними цінами».

Міжнародний сонячний альянс прагне укласти угоду з новою групою під назвою Глобальний енергетичний альянс, в яку входять різні організації, такі як Світовий банк. Це потрібно для створення фонду у розмірі $10 мільярдів, необхідного для зниження ризиків при реалізації проекту.

Ще одна потенційна проблема, за словами глави МСА, полягає у тому, що шлях між двома країнами може виявитися непрохідним. Таке можливо, якщо у країні виникне нестабільна ситуація. У цьому випадку буде потрібно продовжити довший кабель або кабель, що проходить під океаном. Будь-який з перерахованих факторів може різко збільшити витрати.

Навіть при «досить агресивних» термінах на перші проекти, що з'єднують різні регіональні мережі, за оцінкою Аджая Матура, потрібно не менше року. Такий термін пов'язаний з необхідністю переконатися в працездатності концепції. Тільки після цього можна буде починати будівництво мережі.

Це перша спроба створенню глобальної мережі. Деякі експерти розглядають цей проект як спробу Індії протидіяти масштабній ініціативі Китаю у галузі інфраструктури «Пояс і шлях».

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка