Індія готується до введення національної заборони одноразового пластику

Індія рухається до запровадження загальнодержавної заборони на використання та одноразових пластикових виробів. Заборона може набути чинності 2 жовтня, до 150-річчя від дня народження Махатми Ганді, пише Asian Review.

Прем'єр-міністр Нарендра Моді заявив про намір Індії повністю відмовитися від використання одноразового пластику. Під заборону потраплять шість категорій виробів із пластику: пакети, стаканчики, тарілки, невеликі пляшки, трубочки і пластикові фільтр-пакети. Ще 15 серпня, в день незалежності Індії, Моді закликав населення відмовитися від пластику та з 2 жовтня взяти на себе зобов'язання заборонити його в Індії. Уряд прагне припинити використання одноразового пластику до 2022 року. Моді неодноразово висвітлював проблему пластикового забруднення, яке, за його словами, спричиняє смертельну шкоду морській екосистемі, сприяє зменшенню вилову риби, викликає підвищення температури океану та може загрожувати людству.

Індія, де мешкають 1,3 мільярди людей, уже бореться із забрудненням. Північне місто Гуруграм, поблизу Нью-Делі, називають містом із найтоксичнішим в світі повітрям, згідно зі «Всесвітнім звітом про якість повітря-2018», опублікованим IQAir AirVisual та Greenpeace. У звіті також зазначено, що в країні є 22 з 30 найбільш забруднених міст у світі. Близько 9,4 мільйона тонн пластикових відходів утворюється в Індії щорічно, що становить 26 000 тонн на день. З них близько 60% переробляється, переважно неформальним сектором. Разом з тим, річне споживання пластику в Індії на душу населення може зрости майже вдвічі до 20 кг до 2022 року, порівняно з 11 кг у 2015 році. У 2002 році сусід Індії Бангладеш став першою країною, яка заборонила тонкі пластикові пакети. Цього кроку до заборони долучилися ще кілька країн, зокрема Південна Африка та Руанда. Ще двоє сусідів Індії, Пакистан та Китай, роблять кроки щодо поступової відмови від пластику.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка