Індії пропонують закрити теплоелектростанції, які забруднюють довкілля

В Індії необхідно закрити всі теплові електростанції, аби запобігти подальшому забрудненню навколишнього середовища.

З такою заявою виступив головний суддя країни Шарад Арвінд Бобде 28 лютого, передає The Economic Times

"Всі ТЕС повинні бути закриті, - сказав він. - Неможливо дихати в місті, де є теплова електростанція».

Головний суддя запропонував переглянути всі енергетичні проекти в країні, розташовані в екологічно вразливих районах. «Не можна нищити екологію, - переконаний він. – Через незаконний видобуток піску в Кералі бруд не стікає вниз по річці, а накопичується, викликаючи екологічний дисбаланс і впливаючи на рівень грунтових вод в прилеглих районах, теж саме з вирубкою лісів».

Раніше головний суддя Індії наполіг, щоб Міністерство гірничої справи включило Положення про те, що шахтарі повинні заново озеленити територію після закінчення видобувних робіт. Відомство вже зробило це.

У випадку з Бенгалією Шарад Арвінд Бобде наполягав на тому, що дерева не слід бездумно рубати до того, як буде розпочато проект розвитку. «Необхідно провести аналіз витрат і вигод, пов'язаних з величезною продуктивністю кисню в цих деревах, - зауважив він. - Ці дерева повинні бути монетизовані до прийняття рішення про їх вирубку».

У Індії масштабне будівництво вугільних електростанцій не вирішило проблеми дефіциту електроенергії, до якої доступ все ще не мають близько 15 мільйонів домогосподарств. «Для роботи вугільних електростанцій не вистачає води, рівень підземних вод знижується, оскільки з 2012 року загальна річна кількість опадів та мусонних опадів, як правило, була нижче нормальних рівнів, - йдеться у доповіді "Зростаючі ризики для вугільного сектора Індії", опублікованому торік на початку вересня Інститутом економіки енергетики та фінансового аналізу(IEEFA). - Постійні проблеми з нестачею води в країні призвели до зупинки 61 електростанції у 2013-2017 рр. і втрати близько 17 000 гігават-годин електроенергії».

Згідно зі звітом, близько 41 ГВт встановленої теплової потужності Індії знаходиться в районах, постраждалих від посухи, а близько 37 ГВт — в районах «сильної посухи».

Відповідно до проекту "Оптимальної структури генерації на 2029-2030 рік» (Optimal Generation Capacity Mix for the year 2029-30), опублікованої регулятором електроенергетики, Central Electricity Authority (CEA), до 2030 року встановлена потужність сонячних і вітрових електростанцій досягне 440 ГВт, а частка вугілля у виробленні знизиться з нинішніх приблизно 75%, до 50%.

До 2022 року Індія планує побудувати «зелені» електростанції загальною потужністю в 175 ГВт.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка