Ілон Маск розкрив 10-річний план: електричні вантажівки, автобуси та безпілотний автопарк

Засновник і головний виконавчий директор Tesla Ілон Маск представив план розвитку компанії на найближчі 10 років. У ньому він перерахував основні завдання компанії, вже наявні напрацювання і як вони змінять світ, пише AIN.ua.

Якщо коротко, Маск має намір об'єднати компанії Tesla і SolarCity, щоб перевести весь світ на сонячну енергетику. Також його команда працює над створенням електровантажівок і пасажирських автобусів, які покажуть вже в наступному році. Але найцікавіше, на думку редакції, це автомобільний парк з моделлю, схожою на Uber, за допомогою якого власники Tesla зможуть монетизувати свої електромобілі тоді, коли не користуються ними.
Це вже другий майстер-план Маска для Tesla – дебютний він написав 10 років тому. Причому перший пункт цього плану був досить суперечливий: створити автомобіль, який обов'язково буде дорогим і випускатиметься малими партіями.

«Це все, що я міг зробити на гроші, зароблені з PayPal. Наші шанси на успіх були настільки малі, що я не хотів ризикувати грошима сторонніх інвесторів. Список успішних автомобільних стартапів короткий. У 2016 році американських автомобільних компаній, які уникли банкрутства, було всього дві: Ford і Tesla. Заснувати автомобільну компанію – це ідіотизм. А заснувати електроавтомобільную компанію – ідіотизм в квадраті», – пише Маск.

Наступними пунктами першого плану було поступове скорочення вартості і підвищення обсягів випуску автомобілів за рахунок прибутку, отриманого з перших моделей. На цьому шляху Tesla не раз стикалася з критикою в ЗМІ, які затаврували її компанією, яка «робить автомобілі для багатих». Щоб боротися з цим, Маск і опублікував перший план.

«Перш за все, я хотів пояснити, як наші дії вписуються в повномасштабну картинку, щоб стало зрозуміло, що вони невипадкові. Суть була і залишається в тому, щоб прискорити появу стійкої енергетики, що дозволило б нам без побоювання дивитися в далеке майбутнє, де життя все ще прекрасне. Ось що означає «стійка». Це не якась дурість для хіпі – це важливо для всіх, – пояснив Ілон Маск четвертий і останній пункт свого першого майстер-плану – забезпечити людство сонячною енергією. – Ми зобов'язані побудувати економіку сталої енергетики, інакше одного разу ми спалимо все викопне паливо, що призведе до колапсу цивілізації».

Щоб прийти до цієї мети якнайшвидше, Маск представив другий майстер-план, який також складається з чотирьох пунктів:

1. Створити високопродуктивні сонячні дахи з інтегрованими акумуляторними батареями.
2. Розширити виробництво електричного транспорту, щоб покрити всі основні сфери людської діяльності.
3. Розробити автопілот, який буде в десять разів безпечніший живих водіїв завдяки масовому машинному навчанню.
4. Зробити так, щоб ваш автомобіль заробляв гроші, навіть коли ви його не використовуєте.

А тепер докладніше по кожному пункту.

Об'єднати генерацію і зберігання сонячної енергії

Маск хоче створити такі автономні енергосистеми, які буде легко встановити і обслуговувати, але що найголовніше – кожне домогосподарство зможе назавжди забути про проблеми з енергією в будинку і величезні витрати на опалення, освітлення, нагрівання води.
Плани амбітні – покрити сонячними дахами весь світ. Для цього Tesla і SolarCity, на думку Маска, повинні перестати бути окремими компаніями.

«Тепер, коли Tesla готова розширювати масштаби виробництва Powerwall (літій-іонний акумулятор, розроблений в компанії), а SolarCity готова поставляти сонячну енергію, прийшов час їм об'єднатися», – пише Маск.

Електрокари для всіх

У лінійці Tesla вже є седани і паркетники. Тепер компанія готується виробляти потужні вантажівки і пасажирські автобуси, щоб задовольнити більшу частину споживчого ринку. До слова, автобуси на думку Маска, повинні бути автономно керовані, ергономічні всередині і компактні зовні, щоб полегшити трафік, а управляти зупинками пасажири зможуть прямо зі своїх смартфонів.

Оприлюднити інформацію про нові моделі вантажного і пасажирського електротранспорту Tesla обіцяє вже в наступному році, а поки вони на дуже ранній стадії розробки, пише Маск.
Щоб швидко масштабувати автомобільне виробництво, Tesla хоче створити «машину, яка робить машини» – тобто, перетворити саму фабрику в продукт. Перша Model 3 зійде з такого конвеєра імовірно в 2018 році.

Автономність

В майбутньому, яким його бачить Ілон Маск, автомобілі будуть автономними. На його думку, це скоротить кількість аварій в два рази. Але навіть коли програми навчаться водити краще людей, пройде чимало часу, перш ніж регулятори дадуть їм зелене світло. Маск оцінює цей люфт в 10 млрд. км тестдрайвів. А поки автопілот проходять близько 5 млн. км навчальних заїздів в день.

Uber від автовласників

Один з найцікавіших планів, який на думці у Маска – створити економіку загального споживання в сегменті автопілотованих автомобілів Tesla. Наприклад, ви – власник такого авто. Оскільки автомобіль самокерований, ви просто можете викликати його через додаток, і Tesla приїде за вами в будь-яке місце, щоб відвезти в пункт призначення. А дорогою ви зможете почитати або пообідати, поки автомобіль веде надійний автопілот.


При цьому за статистикою власники авто використовують їх лише на 5-10% в день. І тут Маск пропонує застосувати модель Uber. Уявіть, що коли ви не використовуєте свою машину, вона автоматично стає доступна загальному автопарку Tesla, і будь-яка людина може викликати її просто як таксі. Таким чином власник зможе заробляти додаткові гроші, коли його авто буде йому не потрібне.

А ще Tesla обіцяє організувати роботу так, щоб коли ваше авто вам знадобилося, воно не було зайнято кимось іншим.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка