IKEA розробила фіранки, що очищують повітря в приміщенні

Компанія IKEA представила прототип фіранки під назвою GUNRID, яка не тільки стане відмінним доповненням до інтер'єру, але і очистить повітря в приміщенні. Тканина фіранки вкрита шаром фотокаталізатора, який під впливом світла знищує всі шкідливі речовини.

Забруднення повітря – одна з головних проблем сучасності, особливо гострою вона є у мегаполісах. За даними ВООЗ, близько 90% людей у ​​всьому світі дихають забрудненим повітрям, що призводить до 8 мільйонів смертей на рік.

«За допомогою своєї новинки ми не тільки даємо можливість дихати чистим повітрям у будинку, але і сподіваємося, що Gunrid підвищить поінформованість людей про забруднення повітря всередині приміщень, надихне на зміни своєї поведінки, які посприяють очищенню повітря у всьому світі. Gunrid – наш перший продукт, який використовує таку технологію, але ця розробка дасть нам можливість для майбутніх застосувань і на інших текстильних виробах», – каже Лена Пріпп-Ковач (Lena Pripp-Kovac), глава відділу сталого розвитку Inter IKEA Group.

Магнітні частинки на поверхні фіранки Gunrid під впливом сонячного світла прискорять процес окислення шкідливих речовин, тим самим очищуючи повітря, яке потрапляє через вікно. GUNRID буде доступна в магазинах IKEA вже наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка