Гроші можна і треба заробляти з енергії сонця

Сонячно-енергетично і трошки вітряно виглядає тепер перехрестя пр.В.Чорновола і вул.Липинського у Львові, якщо дивитися з даху будинку. Вже кілька місяців (з березня 2014р) невтомно працює сонце і вітер для генерування електроенергії. Енергія поступає в офіс для його потреб.  «Відбирається» до 2 кВт від сонця і до 500 Вт від вітру.

Працює сонячно-вітрова електростанція в рамках проекту FARADAY (польсько-українська співпраця). В двох містах проекту (Львів і Жешув) встановлені подібні електростанції для дослідження ефективності використання енергії сонця і вітру в сусідніх країнах. Ці станції під’єднані до електромережі будинку. Вони генерують електроенергію у стандартному вимірі, 220В/50Гц. Робота  установки відображається в онлайн режимі на сайті проекту – можна подивитися щодобову кількість виробленої енергії і кількість спожитої енергії офісом.

Енергія сонця протягом дня здатна перетворитися в 7-8 кВт*год електроенергії. В хмарні дні знижується виробництво енергії від сонячної частини. Менше її буде взимку. Та в цілому за рік буде вироблено 2000-2200 кВт*год електроенергії. 
За рік сонячна енергія згенерована встановленими модулями, зекономить біля 3 тис. грн. (це при ціні електроенергії для промислових споживачів у розмірі 1,40 грн/кВт*год. 

0001 Вид на Липинського.jpg

В Україні діє «зелений тариф» на електроенергію, котру можуть продавати господарі приватних будівель. Можна встановити на своєму даху в 5 разів більшу станцію – до 10 кВт. Електроенергію від таких станцій зобов’язаний викуповувати Енергоринок по 3,89 грн/кВт*год. А це вже дасть господарю до 30 тис. грн. щорічно. Загальну вартість сонячної станції розраховують з ціни 24 грн за 1 Вт встановленої потужності.

Енергія вітру ж цілодобова в той час, котли є вітер. Тобто, і вночі електростанція може виробляти енергію і подавати в мережу. 

Вся система складається з фотоелектричних модулів (фото панелі), вітрогенератора, пристроїв перетворення постійної напруги модулів у змінну напругу 220В (інвертори), система передачі даних в інтернет, лічильники, метеостанція. Користувачі сайту проекту FARADAY матимуть постійний доступ до веб-сторінки, для ознайомлення і аналізу встановленої установки, в т.ч. до даних моніторингу величини генерованої енергії в залежності від погодних умов. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: