Громадське товариство інвалідів по зору в Білорусі розпочало випуск вертикальних вітрогенераторів

«Білоруське товариство інвалідів по зору» (м. Гродно, Білорусь) освоїло досить незвичну діяльність – на громадському підприємстві почали випускати вертикальні вітрогенератори. Перші дослідницькі зразки продукції вже зібрані, а також зроблена установча партія – сім вітрогенераторів різної потужності. Крім того, перші чотири генератори, розміщені на даху та стінах самого підприємства, успішно працюють та беруть участь в освітленні заводу і його території, повідомляє інформаційний портал Belta.by

На розробку власної схеми електрогенераторів у авторського колективу підприємства пішло більше трьох років. Комплектуючі для нового виду продукції частково закуповуються, проте деяка частина виробляється на самому заводі. Висота вітрогенераторів складає від 2 до 7 метрів (в залежності від їх потужності). Лопаті можуть обертатися зі швидкістю 100-450 обертів у хвилину, при цьому вітрогенератори стійкі до сильного вітру і турбулентності. Термін служби вітрогенераторів становить 20 років.

Вітряні установки від «Білоруського товариства інвалідів по зору» особливі наявністю деяких переваг у експлуатації. Приміром, їх лопаті починають обертатися вже при мінімальній швидкості вітру 2 м/с. При цьому профіль лопатей дозволяє вловлювати навіть слабкі пориви, незалежно від напрямку вітру, а їх геометрія забезпечує практично безшумну роботу.

Враховуючи успішний старт проекту, на підприємстві готові налагодити виробництво відразу трьох моделей вітрогенераторів потужністю 500, 1000 і 3000 Вт. Наразі підприємство активно займається просуванням своєї продукції.
 
«Вертикальні вітрогенератори вигідні тим, що їх можна розміщувати в безпосередній близькості від житла. Вони нешкідливі для навколишнього середовища, їх можна встановлювати на шляху міграції птахів, в заповідниках. Вітряні установки підходять для котеджів, дачних селищ, заправок, невеликих кафе, магазинів, кемпінгів, можуть використовуватися для електропостачання ферм. Такі генератори не вимагають складного монтажу: їх встановлюють у важкодоступних місцях, в гірській місцевості, біля моря. Причому потужності одного вітрогенератора може бути достатньою для електропостачання житлового будинку», - зазначає директор унітарного підприємства «Фільтр» громадського об'єднання «Білоруське товариство інвалідів по зору» Віктор Власов. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка