Грецький острів Тілос переходить на 100% відновлюваної енергії

До кінця 2018 року Тілос, один з островів Греції, першим у Середземному морі повністю перейде на поновлювані джерела енергії: вітер і сонце.

Зараз на території курорту встановлюють вітротурбіну потужністю 800 кВт, передає rua.gr.

Цього літа техніки провели фінальні випробування нової системи, яка забезпечуватиме енергопотреби курорту завдяки акумуляторам, які заряджатиме вітротурбіна та сонячна електростанція.

«Інновація цієї програми полягає у особливих електробатареях, — пояснив менеджер проекту Спірос Аліферіс. – Батареї зберігатимуть енергію вироблену за допомогою сонця і вітру, і віддаватимуть її у періоди інтенсивного споживання у піковий туристичний сезон - для підтримки стабільності електропостачання».

Програма TILOS - «Технологічні інновації для локальної оптимальної інтеграції батарейного зберігання енергії» - входить як один з напрямків у інвестиційну програму Європейського Союзу Horizon 2020. Проект використовує прототип акумуляторної системи, яка ефективніше працює з надлишками електрики.

На даний момент острів отримує електроенергію через прокладений по морському дну кабель з сусіднього острова Кос, де працює електростанція на мазуті. Взимку на Тілосі живе близько 400 осіб, тоді як влітку їх кількість збільшується майже у 7,5 рази за рахунок туристів, створюючи надмірне навантаження на енергомережу. Наразі така ненадійна, схильна збоїв, система псує побутову техніку і змушує багатьох споживачів використовувати дизель-генератори.

Для запуску TILOS лишилося провести модернізацію мережі шляхом встановлення у кожній житловій і комерційній будівлі «розумних» лічильників, які розраховуватимуть періоди пікового навантаження.

Основне фінансування проекту у сумі 11 млн євро(загальна вартість - 13,7 млн євро) забезпечив Євросоюз.

Як зазначають у Європейській комісії, Тілос може стати гарним прикладом для інших невеликих островів ЄС, які мають обмежений доступ до материкової енергомережі.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: